Vanemuise teater ja Eesti Kontsert korraldavad heategevuskontserdi Ukraina toetuseks

13. märtsil kell 13 kõlab Vanemuise kontserdimajas heategevuskontsert Ukraina rahva toetuseks. Kava on koostanud Vanemuise peakoormeister Aleksandr Bražnik, valutades südant oma kodumaa ja rahva pärast. Sissepääs on tasuta ja kohapeal saab teha annetusi Ukraina inimeste toetuseks.

Vanemuise teatrijuht Kristiina Alliksaar rääkis, et keerulistel ja habrastel aegadel on kultuur see, millest hingele kosutust ja meele liitmist leida. „Meie tugevus Vanemuises on oskus pakkuda väärt elamusi. Kasutame seda trumpi parimal võimalikul viisil – pakume kuulajatele imeilusa kontserdi ja kogume sellega samas tuge meie sõpradele Ukrainas. Headus ja ilu peab võitma kurjuse.“

Heategevuskontserdi laval on Vanemuise teatri ooperikoor ja sümfooniaorkester. Kontserdi solistid on Elena Bražnik ja Karmen Puis ning kontserti dirigeerib Aleksandr Bražnik.

Aleksandr Bražniku sõnul on tema suurim soov toetada kontserdiga ukraina inimesi, keda sõda mõjutanud on. „Soovime läbi kontserdil ettekandmisele tuleva muusika äratada inimestes armastust muusika vastu ning armastust ja kaastunnet üksteise suhtes. Sellised hetked panevad elu hindama ja ma soovin, et kõik mõistaksid, kui oluline on hinnata igat minutit,“ rääkis Bražnik.

Vanemuise kontserdimajas saab kohapeal teha annetusi Ukraina sõjas kannatanute toetuseks, loovutades raha annetuskastidesse või helistades MTÜ Mondo annetusnumbritel (9000380 –  5 € / 9000381 – 10 € / 9000382 – 50 €). Samuti kutsume üles jagama toetust Ukraina Kultuurikeskusele (MTÜ Ukraina Kultuurikeskus, EE401010220229090221).

Heategevuskontsert toimub Vanemuise teatri ja Eesti Kontserdi koostöös.

Kohtume heategevuskontserdile Vanemuise kontserdimajas!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika