Koolikontserdid 2022-2023

Eesti Kontsert kutsub muusikuid ja näitlejaid esitama uusi koolikontsertide kavu hooajaks 2023/2024.

Eesti Kontserdi koolikontsertide sari toob muusikatundidesse klassika-, koori- ja levimuusikatähed, näitlejad ja jutuvestjad. Menukas programm toetab koolide muusikaõpet ja annab lastele võimaluse kohtuda kuulsate muusikute ja näitlejatega.

Esitajatelt oodatakse 45-minutilist kava, mis oleks vaheldusrikas, kaasahaarav, atraktiivne, hariv, humoorikas ja mänguline. Oodatud on kavad kõigis žanrides – pop-, folk-, džäss- ja klassikaline muusika, muusikalised tantsukavad ja etendused –, mis mõeldud nii algkoolide, põhikoolide kui ka gümnaasiumiõpilastele. Esinejatelt eeldatakse väga head lastega suhtlemise oskust.

Eesti Kontserdi koolikontsertide produtsent-toimetaja Ülle Lehtmäe sõnul on sari aasta-aastalt aina populaarsem, sel õppeaastal anti üle Eesti 466 kontserti – klassikast rahvamuusikani, nii uusi noori muusikuid kui ka juba Eestis teada-tuntud esinejaid, kontsertidele on alati saanud osaks soe vastuvõtt. „Ühelt poolt on 45-minutiline muusikaline etteaste meeleolukas vaheldus tavatunnile, teisalt annab see muusikaõpetajatele ja õpilastele hea võimaluse kuuldu ja nähtu üle hiljem arutada. Ja kui see aitab lastel leida enda tee muusika juurde või päris kontsertidele, siis on meie ettevõtmine ju õnnestunud,“ rääkis Lehtmäe.

Palume saata oma kava hiljemalt 15. maiks e-posti aadressile ylle.lehtmae@concert.ee.

Inspiratsiooniks saab siin tutvuda lõppeva hooaja kontsertidega:

https://eestikontsert.ee/wp-content/uploads/2022/09/EK-Koolikontserdid2022-170x240_KODULEHELE_LQ.pdf

 

Tutvustus

Eesti kontsert pakub ka algaval hooajal teile koolikontsertide kavu klassikast rahvamuusikani, maailma rahvaste muusikast popmuusikani, nii uusi muusikuid kui ka juba Eestis teada-tuntud esinejaid. Põnevate kohtumisteni meeleolukas muusikatunnis!

Koolikontserdid toimuvad tööpäeviti. Üks kontsert kestab 45 minutit (koolitund). Reeglina anname kolm kontserti päevas. Palume kohapealsetel korraldajatel oma piirkonna koolides võimalusel eelnevalt konsulteerida kontserditellimuste osas ning edastada tellimus koos (3 kontserti). See kiirendab oluliselt tellimuse täitmist.

Eesti Kontsert katab kõik transpordikulud ning tagab esinejatasud. Kontserdi hind oleneb esinejate arvust ja tehnilistest vajadustest. Kontserdi hinna leiate iga programmi tutvustuse lõpust (kõik hinnad sisaldavad käibemaksu). Tasuda saab ülekandega meie poolt väljastatud arve alusel.

Iga kontserdi puhul palume nimetada kontaktisik, kes vastutab kontserdi kohapealse korraldamise ning muusikute vastuvõtu eest. Kontserdi õnnestumiseks soovitame lapsi kontserdiks ette valmistada: tutvustada esinejaid, selgitada, mis muusikaga on tegu, milline on kontserdi kuulamise etikett jms.

Tellimused palume edastada telefoni või meili teel võimalusel kaks kuud enne soovitud kontserti (tellimuse kolmele kontserdile saame täita lühema etteteatamisega). Teeme kõik endast oleneva, et kontsert toimuks teile võimalikult sobival ajal.

Eesti Kontserdi koolikontsertide produtsent-toimetaja
Kontsertide tellimine: Ülle Lehtmäe 737 7546, 513 9427, 501 2926
ylle.lehtmae@concert.ee

Aitäh kontserdi eest! Meie noored tulid peale vastuvõttu minu käest veel Brassersi nime üle küsima. Tagasiside oli väga-väga positiivne. Õpilased ütlesid, et neile meeldis kontsert väga, see oli vastuvõtu parim osa. Ma ei mäleta ka oma 13 tööaasta jooksul, et meie publik oleks plaksutamise ajal püsti tõusnud. Saime hea, positiivse muusikalaksu. Hing kohe helises kaasa.

Iiri muusika kontsert Pärnu Kuninga tänava põhikoolis läks täissaalile ja tegi kõigil tuju heaks. Niipalju positiivseid emotsioone pole peale kontserti ammu kuulnud. Esinejad olid toredad ja sõbralikud. Lugu, mida jutustati, kõnetas nii suuri kui väikesi ning oli õpetlik ja hariv. Lapsed kuulasid väga vaikselt ja elasid muusikale kaasa. Super hea helitehniline lahendus!!! Peale esinemist söötsime pillimeeste kõhud kooli sööklas täis ja saatsime nad edasi naaberkooli.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.