Vanemuise kontserdimaja tähistab 20. sünnipäeva kontsertlavastuse esmaettekandega

Neljapäeval tähistab Vanemuise kontserdimaja 20. sünnipäeva ning sel puhul jõuab esmakordselt Eesti publiku ette Leonhard Bernsteini koomilise opereti kontsertlavastus “Candide”.

25. augustil möödus sada aastat armastatud helilooja, dirigendi, muusiku ja kultuurisaadiku Leonard Bernsteini sünnist. Helilooja 99. sünniaastapäevast 101. sünniaastapäevani kantakse ülemaailmsel festivalil ette Bernsteini rohkem ja vähem tuntud teoseid. Rahvusooper Estonia liitub juubeliprogrammiga nüüd ja toob kontserdilavale Eestis seni kõlamata teose “Candide”. Sellega tähistatakse 8. novembril Vanemuise kontserdimaja 20. sünnipäeva.

“Candide” viib publiku armastuse, õnne ja ideaalse maailma otsirännakule läbi sõja, maavärinate, nälja ja südamevalu, pildudes ühtlasi kriitikanooli kommete, poliitika, ebausu ja pidurdamatu optimismi pihta.

Bernstein kirjutas paralleelselt “Candide’ile” ka “West Side Storyt”, mis tingis mõningaid üllatavaid muusikalisi vahetusi kahe teose vahel. Näiteks pidi Tony ja Maria duett “One Hand, One Heart” kõlama algselt Candide’i ja Cunegonde esituses. Pulmaduett “O Happy We” oli aga Tony ja Maria teejoomisstseeni muusika, mis leidis oma koha hoopis “Candide’is”.

“”Candide” on eriline teos, see mängib žanrite piirimail, ühendades endas suurepärase muusika ja koomilise süžee. Kõlavad tuntud ja tundmata meloodiad, mis teevad teose kuulajale põnevaks,” ütles dirigent Vello Pähn.

Neljapäeva õhtul kell 19 Vanemuise kontserdimaja lavale jõudva “Candide” lavastaja on Marko Matvere, dirigent Vello Pähn. Osades mängivad David Astorga (Costa Rica), Margarita Levtšuk (Valgevene), Marko Matvere, René Soom, Juuli Lill, Janne Ševtšenko, Mehis Tiits, Aare Saal, Mart Madiste, Raiko Raalik, Vjatšeslav Reznitšenko, Matti Juhani Vartti, Tomi Kuusisto, Aare Kodasma, Rene Alas, Sven Tarlap ja Tiit Kaljund.

Foto: pressimaterjalid

Lugupidamisega
Silver Kuusik
Eesti Kontsert
silver.kuusik@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika