Vaheaeg on läbi, palume saali! Eesti Kontsert avab taas Tallinna kontserdisaalid

Eesti Kontsert avab jõuludest kehtinud piirangute järel 1. veebruarist taas Tallinna kontserdisaalid, avanädalal pakub Estonia kontserdisaal muusikaelamusi gurmaanidele, Kadrioru lossis saab kohtuda tele-eetrist tuntud klassikatähtedega.

Teisipäeval, 2. veebruaril on Estonia kontserdisaalis viimaks ometi pianist Johan Randvere sooloõhtu – see on ammu oodatud kontsert, mille toimumisaega on tulnud piirangute tõttu korduvalt muuta. Sarja „i nagu interpreet“ klaveriõhtu kava on saanud inspiratsiooni kolme suurepärase pianisti Svjatoslav Richteri, Arturo Benedetti Michelangeli ja Mihhail Pletnjovi mängust.

Kolmapäeval, 3. veebruaril esineb Estonia kontserdisaalis Soome tšellovirtuoos Marko Ylönen, kelle kontsert „Üksnes Bach“ pidanuks algselt toimuma tänavu ära jäänud MustonenFesti raames. Ylönen on olnud Tapiola Sinfonietta tšellorühma kontsertmeister ja Soome Raadio sümfooniaorkestri soolotšellist. Alates 2000. aastast töötab Ylönen Sibeliuse Akadeemia tšello- ja kammermuusika professorina. Ylönen mängib Veneetsia meistri Matteo Goffrilleri tšellol (1721), kavas on Bachi tšellosüidid nr. 1 G-duur, 3 C-duur ja 6 D-duur.

Neljapäeval, 4. veebruaril astuvad Kadrioru lossis publiku ette telekonkursi „Klassikatähed“ viimasel hooajal osalenud – võitja, pianist Tähe-Lee Liiv ja saksofonist Karl Tipp, kaastegev on Lea Valiulina (klaver). Laupäeval, 6. veebruaril jätkub sari Kadrioru lossis kitarrist Helin Halliku, bariton Kristjan-Jaanek Mölderi ja 2016. aasta „Klassikatähtede“ võitja, pianist Sten Heinoja ühiskontserdiga.

Kontserdisari „Klassikatähed“ jõuab sel kevadhooajal kõikale üle Eesti, et viia kuulajateni suur ja ilus muusika, mille nimel noored andekad interpreedid iga päev elavad ja töötavad. Liiv, Tipp ja Valiulina taasavavad oma esinemisega ka kontserttegevuse Ida-Virumaal, kui 20. veebruaril astutakse üles Mäetaguse mõisas. Sarja kõikide kontsertidega saab tutvuda siin: https://concert.ee/kontserdi-kategooria/klassikatahed/

Kõigi veebruari kontsertidega Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis saab tutvuda aadressil www.eestikontsert.ee.

Eesti Kontsert järgib kontserdipaikades kõiki tervisenõudeid ning tagab publiku piisava hajutatuse. Vaheaeg on läbi, palume saali!

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
www.eestikontsert.ee
www.facebook.com/eestikontsert

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika