Uus kontserdisari toob kuulajateni sajanditevanused keelpillid

EESTI KONTSERDI PRESSITEADE 13.09.2019

Uus kontserdisari toob kuulajateni sajanditevanused keelpillid

Eesti Kontsert ja Eesti Pillifond alustavad sel pühapäeval uut kontserdisarja “Pillifondi aarded”, mis tutvustab kuulajatele sajanditevanuseid keelpille. Sarja avavad prantsuse heliloojate loominguga tšellistid Theodor Sink ja Leho Karin.

“Avakontserdil on muusikasõpradel erakordne võimalus kuulda koos kõlamas prantsuse pillimeistrite paarisaja aasta eest valmistatud tšellosid. Keelpillid on ainuke pilliliik, mille kõlaomadused ajaga paranevad ja see muudab ajaloolised keelpillid väga hinnaliseks,” rääkis Eesti Pillifondi juhatuse liige Marje Lohuaru.

ERSO esitšellist Theodor Sink musitseerib 1842. aastal keelpillimeister Auguste Sébastien Bernardeli (Père) valmistatud tšellol, millel on ülemheliderikas kõla ja tundlik ning rikkalik kõlapalett. Tallinna Kammerorkestri tšellorühma kontsertmeister Leho Karin mängib 1798. aastal valmistatud tšellol, mille autor on meister François Fourrier Nicolas, kes valmistas ka kõik Napoleoni õukonnaorkestri keelpillid.

Eesti Pillifondi kollektsiooni pillid kuuluvad valdavalt erainvestoritele, kes annavad instrumendid fondi vahendusel tähtajaliselt muusikute kasutusse. Eesti Pillifondi pillide hulka kuulub kuus viiulit, altviiul, kolm tšellot ja kaks poognat. Unikaalsed muusikainstrumendid on valmistanud peamiselt Itaalia ja Prantsuse meistrid aastatel 1610 kuni 1904. Kollektsiooni vanim pill on ligikaudu 400 aasta vanune Itaalia meistri Giovanni Paolo Maggini viiul.

Eesti Kontserdi ja Eesti Pillifondi koostöös on muusikasõpradel võimalus kuulda Pillifondi kollektsiooni meistripillide erakordseid kõlaomadusi viiel kontserdil kogu 2019/2020 hooaja vältel. “Sarja raames tulevad esitlusele kõik kümme hinnalist keelpilli erinevates ansamblikoosseisudes, kõlavad väga eriilmelised kammerkavad parimate eesti interpreetide esituses. Loodame väga, et tulevikus on veelgi enam neid eesti muusikuid, kes saavad võimaluse musitseerida neil harukordsetel pillidel,” sõnas Eesti Kontserdi produtsent Svea Ideon-Marks.

Sarja avakontsert kõlab pühapäeval, 15. septembril kell 18 Tallinna Raekojas.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika