UNESCO muusikalinn Tallinn ja Eesti Kontsert viivad poolesajasse pealinna kooli koolikontsertide sarja

Koostöös UNESCO muusikalinna Tallinnaga jõuab Eesti Kontserdi menukas koolikontsertide programm sel sügisel poolesajasse pealinna kooli. Esinejate seas on tippinterpreete, aga ka armastatud muusikakollektiive, programm jätkub ka uuel aastal.

Muusik ja produtsent Sander Mölder, artist Mick Pedaja, trummar Reigo Ahven, pianistid Johan Randvere, Hando Nahkur ja Kärt Ruubel, klarnetist Marten Altrov, vioolamängija Xandi Van Dijk, tšellist Villu Vihermäe, Eesti Rahvusmeeskoor, Hortus Musicus ning spetsiaalne programm lastele Tallinna Kammerorkestri esituses – kõiki neid muusikuid ja kollektiive võib lähikuudel kohata Tallinna üldhariduskoolides muusikatundi andmas. Kokku toimub oktoobrist detsembrini Tallinna koolides 45 kontserti.

Tegu on Eesti Kontserdi legendaarse koolikontsertide sarjaga, mis jõuab UNESCO muusikalinna Tallinna toel varasemast märksa enamate Tallinna koolideni. Programmi eesmärk on edendada koolilastes muusika kuulamist ja propageerida muusikaharidust. Kui esimestel kuudel soovitakse jõuda ligikaudu poolesaja Tallinna koolini, siis tulevikus on plaanis haaret laiendada ning korraldada koolidele tasuta suurkontserte ka Estonia kontserdisaalis. „Koolilaste kutsumine klassikalise muusika kontserdile Eesti ühte uhkemasse kontserdisaali on tihti elumuutev elamus, paljude tulevikutegijate muusikaarmastus ja edasised õpingud on alanud just siit,“ rääkis Eesti Kontserdi juht Kertu Orro.

„Tallinna eesmärk on pakkuda muusikalinnana maailmatasemel võimalusi luua ja nautida muusikat kogu selle mitmekülgsuses. Selle saavutamine ja hoidmine vajavad pidevat tööd ning uute võimaluste otsimist ja loomist. Tegelikult ju luuaksegi Tallinnas maailmatasemel muusikat iga päev ja seda ka esitatakse, kuid mitte alati ja kõigile pole see kättesaadav. Mul on väga hea meel, et koostöös Eesti Kontserdiga proovime ühte barjääri murda ning läheme teadlikult kontserdisaalidest välja, viies maailmatasemel muusika otse sinna, kus noored on,“ kommenteerib Tallinna abilinnapea Kaarel Oja.

UNESCO muusikalinnade võrgustikku kuulub 59 linna. Tallinn liitus võrgustikuga 2021. aastal. Eesti Kontserdi ja UNESCO muusikalinn Tallinna koolikontsertide koostööpartner on Tallinna Filharmoonia.

Eesti Kontsert kutsub Tallinna koole üles endast teada andma e-posti aadressil karin.sarv@gmail.com.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika