Sven Grünbergi „Hingus“ Tallinna kontsert müüdi välja, tuleb lisakontsert!

Sven Grünbergi legendaarse albumi „Hingus“ kontsert Tallinnas osutus niivõrd menukaks, et Eesti Kontsert korraldab publiku suure huvi tõttu pühapäeval, 7. märtsil Estonia kontserdisaalis lisakontserdi.

Aastal 1981 ilmus Sven Grünbergi album „Hingus“, millest sai esimene elektroonilise muusika autoriplaat Nõukogude Liidus. Tähistamaks 40 aasta möödumist suure populaarsuse saavutanud albumi sünnist toob Eesti Kontsert selle muusika koostöös autoriga taas publiku ette – algselt vaid kahel õhtul Tartus ja Tallinnas. Enneolematu publikuhuvi tõttu ning järgides kehtivaid hajutatuse nõudeid toimub Estonia kontserdisaalis pühapäeval, 7. märtsil kell 17 lisakontsert.

„Hinguse“ sünnipäevakontserdi teeb eriliseks asjaolu, et iial varem pole see muusika kõlanud elavas ettekandes. Grünbergi loomingut esitab sel korral Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi ansambel eesotsas kunstilise juhi Taavi Kerikmäega. Kuna autoril polnud toona tarvidust oma muusikat noodistada, siis on ansambliesituse ettevalmistus kujunenud omamoodi Grünbergi koodi lahti murdmiseks. Kuulda ja näha saab ka muusikat filmidele „Hukkunud Alpinist hotell“, „Naksitrallid“ ja „Klaabu“, filmimuusika esitlusi ilmestavad Tencu video live-töötlused.

Kuid seegi pole veel kõik: kontserti kaunistab Sven Grünbergi uue teose „Hingus 2021“ esiettekanne, millel osaleb loomulikult ka autor. Kontserdielamust täiendab Taavi Kerikmäe ja Sven Grünbergi vestlus „Hingusest“ nüüd ja aastate eest.

Sven Grünbergi „Hinguse“ kontserdid on Tartus Vanemuise kontserdimajas 2. märtsil ning Estonia kontserdisaalis 6. märtsil kell 19 (välja müüdud!) ja 7. märtsil kell 17.

Vastutustundliku kontserdikorraldajana palub Eesti Kontsert endiselt järgida lihtsaid, ent toimivaid hügieenireegleid: kontserdile tulles kanda kindlasti maski, desinfitseerida käsi, hoida publikualal distantsi, laadida oma telefoni HOIA-rakendus ja hoida telefon kontserdi ajal hääletul režiimil. Publik istub kontserdisaalis hajutatult.

Fotol Sven Grünberg. Autor Mark Raidpere

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
www.eestikontsert.ee
www.facebook.com/eestikontsert

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika