Suvine kammermuusikasari toob publiku ette eriolukorra tõttu ära jäänud kontserdiõhtud

Sel neljapäeval, 2. juulil algab Kadrioru lilleaias kontserdisari „Suveklassika Kadriorus“, mille kavast leiab need kammerkontserdid, mis kevadise eriolukorra tõttu kunagi ettekandeni ei jõudnud. Festivali avaõhtuga tähistatakse suvefestivali „In Horto Regis“ 10. sünnipäeva.

Head ajakirjanikud! Olete lahkelt palutud 2. juuli õhtul kell 19 Kadrioru lilleaias algavale kontserdile, millega ühtlasi tähistame suvefestivali „In Horto Regis“ kümnendat sünnipäeva. Oma osalemissoovist palume aegsasti teada anda e-posti aadressil andri.maimets@concert.ee.

Suvemuusika kõlab Kadriorus seitsmel neljapäeval, 2. juulist 13. augustini. Sarja avab ansambli Hortus Musicuse kontsert Kadrioru lilleaias, millega ansambel tähistab oma suvefestivali „In Horto Regis“ kümnendat sünnipäeva. Kontserdil „Eurohitid sajandite tagant“ kõlavad keskaegsed muusikahitid. Vabaõhukontsert algab lilleaias 2. juuli õhtul kell 19, vihma korral kolitakse Kadrioru lossi saali, kus toimuvad ka sarja kõik ülejäänud kontserdid.

9. juulil kell 19 kõlab Kadrioru lossis kontsert „Beethoven 250“, kus Eesti parimad noored puhkpillimängijad kannavad ette suurmeistri puhkpillidele loodud kammermuusika, mis on ta klaveri-, viiuli- ja tšellosonaatide ning triode kõrval veidi varju jäänud ning kõlab üsna harva. Ometi on sel muusikal Beethoveni suursugune käekiri ning see kuulub vaieldamatult repertuaari, mida nii interpreedid kui ka publik rõõmuga mängivad ja kuulavad. Esinevad Pipilota Neostus (flööt), Marten Altrov (klarnet), Riivo Kallasmaa (oboe), Jakob Peäske (fagott), Paula Ernesaks (metsasarv) ja Johan Randvere (klaver).

16. juulil kell 19 toimub kontsert „Pillifondi aarded“, mis esitleb noori andekaid eesti interpreete, kelle kasutuses on Eesti Pillifondi vahendatud hinnalised keelpillid. Viiuldaja Mari Poll astub publiku ette meister Nicolaus Gagliano 1723. aastal valmistatud viiulil. Klaveril saadab teda Mihkel Poll, ettekandele tulevad Mozarti sonaat viiulile ja klaverile nr 19 Es-duur KV 302, Beethoveni sonaat klaverile ja viiulile nr 5 F-duur op. 24 ning Respighi viiulisonaat h-moll P 110.

23. juulil kell 19 algav „Vene romanss“ toob kuulajate ette mitmekülgsed artistid Priit Volmeri ja René Soomi. Need paljude lemmikud on eeskätt loomulikult suurepärased ooperilauljad, ent nad on kaasa teinud ka Variuse teatri draamalavastustes. Artistid ühendavad jõu ja võimed nii lauljate kui ka näitlejatena ning tulemuseks on elamuslik tervik – vene muusika ja luule haarav sümbioos.

30. juulil kell 19 toimuv ansambli Trio ’95 kontsert sünnib koostöös interpreetide liiduga. See kolmest klassivennast koosnev ansambel alustas tegevust 2003. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis. Hiljuti võitis trio maineka rahvusvahelise Ilmari Hannikaineni klaverikammermuusika konkursi Jyväskyläs. Peale Eesti on nad kontserte antud Šveitsis, Saksamaal ja Soomes. Trio koosseisus on Robert Traksmann (viiul), Marcel Johannes Kits (tšello), Rasmus Andreas Raide (klaver). Praegu jätkavad kõik kolm õpinguid Saksamaal. Kavas on Haydni, Beethoveni ja Mozarti klaveritriod.

6. augustil kell 19 esineb kontserdil „Pillifondi aarded“ keelpillikvartett koosseisus Hans Christian Aavik (viiul), Katariina Maria Kits (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Valle-Rasmus Roots (tšello). Kavas on Debussy keelpillikvartett g-moll op. 10 ning Prokofjevi keelpillikvartett nr 2 F-duur op. 92.

Sarja lõpetab 13. augustil kell 19 algav kontserdiõhtu „Armastuskirjad“, kus kõlab kõige enam soololaule kirjutanud eesti helilooja Mart Saare looming. Enim on ta kasutanud Juhan Liivi, Karl Eduard Söödi ja Anna Haava luuletusi, ent ta on ka ise laulutekste kirjutanud. Katkeid helilooja kirjadest oma südamedaamidele loeb Anu Lamp, musitseerivad Arete Kerge (sopran) ja Sten Heinoja (klaver).

„Suveklassika Kadriorus“ piletid on saadaval Piletilevis ja Piletimaailmas, Kadrioru lilleaias toimuvale avakontserdile saab pääsmeid osta ka kohapeal. Sarja täiskava leiab Eesti Kontserdi kodulehelt www.eestikontsert.ee.

Eesti Kontsert on vastutustundlik kontserdikorraldaja, kes hoolib oma publikust, esinejatest ja töötajatest. Kõikjal kontserdipaikades järgitakse terviseameti kehtivaid ettekirjutusi. Publikul palume hoida distantsi, pesta ja desinfitseerida käsi ning haigena koju jääda.

 

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
Skype: andrimaimets

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika