Semperi-Ojasoo-Eltsi „Macbethi“ mängitakse veel ka oktoobris ja jaanuaris

Seoses lavastuse „Macbeth“ erakordse publikumenuga mängivad Eesti Draamateater, ERSO ja Eesti Kontsert etendusi veel kaheteistkümnel korral tänavu oktoobris ja 2024. aasta jaanuaris. Pileteid saab tänasest alates osta Piletimaailmast ning Eesti Draamateatri ja Eesti Kontserdi kassadest. 

„Macbethi“ etendusi mängitakse Estonia kontserdisaalis veel 5., 6., 7., 9., 10. ja 11. oktoobril 2023 ning 7., 8., 9, 11., 12. ja 13. jaanuaril 2024. 

„Macbethis“ kohtuvad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja näitlejad Priit Võigemast, Mait Malmsten, Tambet Tuisk, Gert Raudsep, Jaak Prints, Ursel Tilk, Rasmus Kaljujärv (Ekspeditsioon), Kaie Mihkelson, Helena Lotman; Hanna Jaanovits (31. lend) ja Triin Brigitta Heidov, Elss Raidmets, Oliver-Marcus Reimann, Robi Varul (32. lend) EMTA lavakunstikoolist; Tobias Kaljujärv ja Robert Aron Lotman. 

Lavastajad ning lava- ja videokujundajad on Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo, dirigent ja muusikajuht Olari Elts ning valguskunstnik Jussi Ruskanen (Soome). Lavastuses kõlavad Sumera „Pikseloits” (1983) ja katkendid sümfooniatest nr 1 (1981), nr 2 (1984), nr 3 (1988), nr 4 (1992), nr 5 (1995), nr 6 (2000). Peale Sumera loomingu kõlab lavastuses ka ameerika helilooja Jay Schwartzi teos „Music for Orchestra I” (2005) keelpilliorkestrile. 

 „Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastusele on eelnenud pea tuhande aastane Macbethi loo ümbervormimine. Praegune lavastus on suutnud eelkõige tänu muusikalisele teljele lisada midagi väga oluliselt uut selles väga pikas loojate ja Macbethite reas, kirjutas Eesti Päevaleht 21. jaanuaril ilmunud arvustuses. 

 Eesti Draamateatri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Eesti Kontserdi ühisprojekt „Macbeth“ esietendus Estonia kontserdisaalis 19. jaanuaril 2023. Täna alguse saavad märtsikuised etendused on välja müüdud. 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika