Sel nädalal annab Eestis kontserte maailma üks hinnatumaid Argentina tangode lauljaid Omar Mollo

Tähistamaks 100 aasta möödumist Argentina tangokuninga Astor Piazzolla sünnist annab Eesti Kontserdi sarjas „Jazzical“ Eestis neli kontserti kaasaja üks parimaid tangolauljaid Omar Mollo. Kaastegevad on Eesti-Argentina tangomuusika ansambel Zinnetango ja tangotantsijad.

„Viimaste kümnendite maailma ühe parema tangolaulja Omar Mollo puhul hinnatakse tema jõulist ja karismaatilist esitusviisi, milles saavad kokku nii tugev tangotraditsioon kui ka aastatepikkune rokkmuusiku karjäär,“ kirjeldab ansambli Zinnetango looja, eesti bandooniumimängija Kaspar Uljas.

Buenos Airese lähistelt pärit Mollo kasvas alguses argentina rahvamuusika vaimus, mida hiljem mõjutasid rokk- ja bluusmuusika. Uusi väljendusvahendeid otsides avastas ta enda jaoks elektrikitarri ja nii suunas ta oma energia juba rokkmuusikasse. Tema ansambel MAM ja Omar Mollo võimas väljendusviis kogus kiiresti tuntust Buenos Airese klubides ja rokkmuusika austajate seas. Pärast aktiivset rokkmuusiku karjääri pakuti talle eksperimendi korras võimalust esineda televisioonis koos tangomuusikutega, ehkki ta polnud seda kunagi viljelenud.

„Mollo veenev arusaam tangost ja siiras esitus vapustas publikut, pärast mida võttis temaga ühendust üks produtsent, kes tegi talle pakkumise salvestada tangoalbum,“ räägib Uljas. Mollo esimene tangoalbum ilmus aastal 2003, kriitikud ja tangomuusikud võtsid selle väga hästi vastu. Album nomineeriti Carlos Gardeli preemiale ja ka Ladina-Ameerika Grammydel. Pärast lugematuid plaate, auhindu ja turneesid üle maailma on Omar Mollo viimased aastad elanud Amsterdamis.

Eesti-Argentina muusikutest koosneva Zinnetango juht Kaspar Uljas kohtus Molloga Codartsi Kunstide Ülikoolis Rotterdamis maailmamuusika osakonnas õppides. Sealsesse tangoorkestrisse OTRA kuuludes õnnestus lauljaga ka ühine album salvestada – 2018. aastal valminud album kannab pealkirja „Tango Cosmopolita“. Plaat saavutas tähelepanu nii Euroopas kui ka Argentinas ning nomineeriti 2019. aastal Ladina-Ameerika Grammydel parima tangoalbumi kategoorias.

Zinnetango ja Omar Mollo kontserdid on 21. septembril Pärnu kontserdimajas, 22. septembril Vanemuise kontserdimajas, 23. septembril Estonia kontserdisaalis ja 24. septembril Jõhvi kontserdimajas. Esitatakse nii vanema tangotraditsiooni muusikat kui ka tango nuevo’t. Märksõnadeks on kaasaegsed seaded, džäss, Ladina-Ameerika rütmid ja värvid. Ansambli repertuaaris on tangoklassika, Argentina folkloor ja ansambli omalooming, ent aukohal on siiski Astor Piazzolla tuntud laulud Horacio Ferreri tekstidele.

Kontsertidel on kaastegevad tangotantsijad Jessica Štšerbakova ja Somer Surgit. Kontsert kuulub Eesti Kontserdi sarja „Jazzical“.

Fotodel: Zinnetango, foto autor Ivar Stolfot; Omar Mollo, foto autor Riki Cieri.

Stiilinäide Omar Mollo ja tangoorkestri OTRA omavahelisest koostööst: https://www.youtube.com/watch?v=d1zRpfovWfg.

Kaspar Uljas koostööst Omar Molloga: https://jupiter.err.ee/1090147/ilmakaar-tango

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
www.eestikontsert.ee
www.facebook.com/eestikontsert

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika