Keelpillikvintetist saab bänd – keelpillikvintett Lõõm”

Johan Kristjan Aimla – viiul
Sandra Helenda Valdma – viiul
Kristin Klesment – vioola
Anton Hannes Karin – tšello
Lisanna Kadarik – basskeeltega viiulil

    Folk, Jazz, RAHVAMUUSIKA

Tutvustus

 

Lõõm esitab originaalseid keelpillikvinteti seadeid populaarsetest džässihittidest ning seab täiesti uude võtmesse eesti pärimusmuusikat. Muusikud demonstreerivad, kuidas keelpillikvintetist saab modernne bänd – tšellost saab basskitarr, vioolast trummikomplekt, kahest viiulist kitarr ja kolmandast laulja.

Kava on väga mitmekülgne: alustades Charlie Parkeri bebopist kuni Chick Corea ladinarütmideni välja, külastades ka Raimond Valgre aegumatuid viise. Kui džässimeistritele on kummardus tehtud, liigub Lõõm aga ajas veelgi tagasi ning võtab käsile eesti labajala, proovides ühtpidi säilitada sajanditaguseid külapillimehe traditsioone, kuid samas lisada sellele tänapäevast linnamüra.

Lõõm on ehk ainus Eestis praegu tegutsev keelpillikvintett, kelle repertuaari lõviosa koosneb džäss- ning pärimusmuusikast. Kvintetti kirjeldades on läbiv märksõna pühendumus: suur osa koosseisu loominguprotsessist on töö algallikatega – kuulates ja analüüsides ülima põhjalikkusega nii eesti pärimusmuusika arhiivisalvestisi kui ka džässilegendide mängu.

Koosmängu põhialuseks on ansamblil omavaheline tunnetus ja vahetu mõistmine.

https://www.youtube.com/watch?v=y-Xf_VjfigM

https://drive.google.com/file/d/1l5R13goPuVCojt3nHOThq7A6tR77_Kgw/view?usp=sharing

https://www.youtube.com/watch?v=HVEV2j6BbN8

Kõikidele vanuseastmetele
Vajalik kõnemikrofon
Hind 397 eurot

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika