Esitajad:
Stephen Hough (klaver, Inglismaa/Austraalia)Kavas:
Alan Rawsthorne. „Bagatellid“
Schumann. „Kreisleriana“ op. 16
Stephen Hough. „Partita“
Chopin. Ballaad nr 3 As-duur op. 47
Chopin. Skertso nr 2 b-moll op. 31
Stephen Hough – pianist, helilooja, klaveriprofessor, kirjanik, ajakirjanik – on värvikas isik ja suur kunstnik Eesti Kontserdi hooajakavas, kontserdisarjas „Klaveriõhtu“. Hough väga hoolikalt koostatud kontserdikavad on enamasti varustatud pianisti kaassõnaga, nii Tallinnaski.
„Alustan kontserti inglise helilooja Alan Rawsthorne’i muusikaga. Tema bagatellid, neli vastandlikku miniatuuri, on kirjutatud 1938. aastal pühendusega minu klaveriõpetajale Gordon Greenile. Schumanni „Kreisleriana“ on üks helilooja iseloomulikumaid teoseid, milles vahelduvad kõrvetav kirglikkus, ülev õrnus ja raevukas meeleheide, paljastades nii kuulajale relvitus avameelsuses helilooja heitliku sisemaailma. See teos on pühendatud Chopinile. Minu „Partita“ tellis Naumburgi sihtasutus pianist Albert Cano Smiti tarbeks. Olles hiljuti komponeerinud neli tõsise ja intensiivse iseloomuga klaverisonaati, soovisin seekord kirjutada midagi teistsugust – eredat, pidulikku ja nostalgilist. Ja Chopin … ta ei vaja ei tutvustust ega selgitust.“
Hough on salvestanud ligemale 60 plaati ja pälvinud akadeemilise muusikamaailma kõrgeimat võimalikku tunnustust: Deutsche Schallplattenpreis, Diapason d’Or, Le Monde de la Musique, mitu Grammy nominatsiooni, kaheksa Gramophone Magazine’i auhinda, sh aasta heliplaat 1996 ja 2003 ja Gramophone’i kuldplaat 2008; tunnustus Saint-Saënsi klaverikontsertide viimase 30 aasta parima salvestise eest, ja Diapason d’Ori aasta plaadi 2012 tiitel Chopini valsside salvestise eest.
Intensiivse muusikuelu kõrval avaldab Hough regulaarselt ajalehekirjutisi: The Guardian, The Times, The Tablet, Gramophone, BBC Music Magazine, The Telegraphi blogi.
„Täiuslikem mõeldav klaverimäng“ – The Guardian
„Virtuoos, kes alustab seal, kus teised lõpetavad“ – Washington Post