Öökontsert. Sander Mölder, RÜÜT

  • Neljapäev, 8.12
  • 22:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Elektroonika, Pärimusmuusika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Sander Mölder (heliruum)
RÜÜT:
Maili Metssalu (vokaal, viiul)
Maarja Soomre (vokaal, meloodika, kannel)
Juhan Uppin (vokaal, eesti lõõtspill, kannel)
Jaan-Eerik Aardam (vokaal, kitarr)

Sulge hetkeks silmad ning kujuta ette sooja suvepäeva looduses. Mida sa kuuled? Helisid ja laulu. Linnulaulus on midagi kutsuvat, aeglustades on see lausa kütkestav. Igal on rääkida oma jutt. Mida laulavad meile linnud, mida ütleb meile loodus? Kuulame lähemalt, laseme sel üle hõljuda, end kaasa võtta ja kanda! Lindudel on kaks kodu – üks siin Eestis ja teine kusagil kaugemal. Kas nad rändavad, et minna paremasse paika, või põgenevad karmima eest? Mis on kodusem kodu? Kus on hea olla? 

RÜÜTi muusika võlu peitub mitmekülgses ja otsingurikkas lähenemises eesti pärimusmuusikale. Ansambli muusika toetub küll pärimusele, kuid liigutab end juba tänapäevase maailma mitmekesisuses. Nõnda sünnivad regilaulude ja vanade pillilugude töötlused ning omalooming. RÜÜTi repertuaaris leiab mõjutusi ka teiste rahvaste muusikast.

RÜÜTi teine stuudioalbum „Kadakad“ ilmus 2017. aastal. Sellega kandideeris ansambel kolmele Etnokulbi auhinnale – parim lugu („Ilus ole“), parim album („Kadakad“) ja parim artist. Ansambli järjekorras kolmas stuudioalbum on juba küpsemas.

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika