Keelpillifookus. Stephen Waarts (viiul) Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

  • Reede, 11.11
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Stephen Waarts (viiul)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Kavas:
Mozart. Rondo viiulile ja orkestrile C-duur K 373
Mozart. Kontsert viiulile ja orkestrile nr 3 G-duur K 216
Tšaikovski. Serenaad keelpillidele C-duur op. 48

SOLIST ON VAHETUNUD!

Sel reedel, 11. novembril pidi Estonia kontserdisaalis esinema prantsuse viiuldaja Renaud Capuçon, kes tervislikel põhjustel Eestisse siiski ei sõida. Tema asemel soleerib Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees Hollandi-USA noore põlvkonna tõusev täht, tunnustatud viiuldaja Stephen Waarts. Kontserdikava ei muutu.

Stephen Waartsi poeetiline muusikakeel on teinud temast publiku lemmiku kõikjal maailmas. Waartsi viiulikontsertide pagasis on tänaseks ligi 30 nii tuntud ja ka harvem kõlavat teost, rohkelt kammermuusikat ja järjest enam lead and direct programme eri orkestritega.

2015. aastal tõusis Waarts rahvusvahelise tähelepanu alla Kuninganna Elisabethi konkursil, kus ta pälvis viienda preemia ning telepubliku häälteenamuse. Tema koostööpartnerite hulka kuuluvad Sir Andras Schiff, Tabea Zimmermann, Marie-Elisabeth Hecker, Martin Helmchen ja Timothy Ridout. Klassikalise muusika väljaanne The Strad on Waartsi kohta öelnud: „Tema muusikaline väljendusjõud on alati kontrolli all ja tema kaunis toon rikastab igat viimast kui nooti.“

Soovi korral ostetakse piletid tagasi või vahetatakse kas festivali „Keelpillifookus“ kontserdipileti või mõne teise Eesti Kontserdi poolt korraldatava kontserdi pileti vastu. Pileteid ostetakse tagasi 11. novembrini. Tagastuseks palume saata e-pilet või paberpileti koopia/foto meiliaadressil tagasiost@concert.ee, lisades tagasimakse saaja andmed: ees- ja perekonnanimi, arveldusarve number. Pileteid saab tagastada ka Estonia Kontserdisaali kassas.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika