Kadri Toomoja (orel) Robert Traksmann (viiul)

  • Kolmapäev, 3.07
  • 20:00
  • Tallinn, Niguliste muuseum
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Kadri Toomoja (orel)
Robert Traksmann (viiul)

Kavas:
Bach, Mägi

Üle sajandite ulatuv kahe suurmeistri loominguline käesirutus. Kõlavad Ester Mägi sooloteosed orelile, Bachi partiita sooloviiulile ning loomulikult ka mõlema helilooja teosed duole. Kontserdil mängitakse mõlemal Niguliste orelil.

Organist Kadri Toomoja on eesti noorema põlvkonna organist, pianist ja klavessinist, kes esineb regulaarselt soolokavadega, samuti koos Eesti tippkollektiividega nagu Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Rahvusmeeskoor, Vox Clamantis, tütarlastekoor Ellerhein, Rahvusooper Estonia poistekoor, Voces Tallinn, Collegium Musicale jt.

Viiuldaja Robert Traksmann on omandanud magistrikraadi Berliini Hanns Eisleri nimelises muusikakõrgkoolis. Traksmann on esinenud solistina mitmete orkestrite ees, sh Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Saksa Noorte Sümfooniaorkester ja Pärnu Linnaorkester, Oulu ja Jyväskylä sümfooniaorkestrid. Aktiivse kammermuusikuna on ta Trio ’95 ning keelpillikvarteti M4GNET liige. Eesti Pillifond on andnud Robert Traksmannile kasutada Giuseppe Gagliano ja tema venna Antonio ühistööna valminud viiuli (1775–1780) ning Joseph Artur Vigneroni poogna (1890).

Sissepääs saali kontserdipiletiga alates 19.30

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika