Angela Hewitt (klaver, Kanada)

  • Laupäev, 23.04
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika, Klaverikontsert
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Angela Hewitt (klaver, Kanada)

Kavas:
Bach. „Fuugakunst“ BWV 1080

Angela Hewitt on üks maailma tuntumaid Bachi-pianiste. Ta sai tuntuks ajavahemikus 1994–2005 sündinud Bachi-salvestiste tsükliga, mis katab kõik helilooja tuntumad klahvpilliteosed. Hewitti „Fuugakunsti“ salvestis avaldati alles 17. oktoobril 2014.

Angela Hewittile on omistatud arvukalt mainekaid auhindu, neist märkimisväärsemad on Kanada aasta muusiku tiitel 1986 ja esimene BBC Radio 3 kuulajate auhind 2003. aastal. Riikliku tunnustusena on ta valitud Kanada Ordu (Order of Canada) ja Briti Impeeriumi Ordu (Order of the British Empire) liikmeks.

Bachi „Fuugakunst“ on ülesehituse ning haarde poolest võrreldav ehitise arhitektuuriga. Gigante heliteos viib kuulaja teekonnale barokiaja mõttemaailma – filosoofiasse. J. S. Bachi hilises eluetapis kirjutatud, lõpetamata jäänud „Fuugakunst“ on kui hiiglaslik monotemaatilise teose komponeerimise eksperiment. See koosneb 14st re-minooris kirjutatud fuugast ja kaanonist. Süüvimine kontrapunkti matemaatilisse printsiipi on geniaalse helilooja eluõhtu tavatu vaimne pingutus. „Fuugakunsti“ tervikkuulamine võib kujuneda pea transtsendentaalseks kogemuseks.

Kontsert on ühes osas.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika