Remy Martin’i ja Eesti Kontserdi uusaastakontserti dirigeerib sünnipäevalaps Paavo Järvi

Rémy Martin’i ja Eesti Kontserdi tänavune uusaastakontsert toob ERSO ette maailma ühe nõutuma dirigendi Paavo Järvi, solistidena astuvad üles bass Ain Anger, akordionist Ksenija Sidorova ning viiuldaja Triin Ruubel. Kontserdiga tähistatakse Paavo Järvi 60. sünnipäeva, sellest teevad ülekande Eesti Televisioon ja Klassikaraadio.

Rémy Martin’i ja Eesti Kontserdi traditsiooniline uusaastakontsert 30. detsembril Pärnu kontserdimajas ja 1. jaanuaril Estonia kontserdisaalis juhatab muusikaliselt sisse iga uue aasta. Seekordsel pidulikul kontserdil kõlab Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri esituses ja dirigent Paavo Järvi juhatusel Wagneri, Mascagni, Verdi, Bizet’, Straussi, Gershwini, Schmidti, Raveli ja Eesti helilooja Artur Kapi igihaljas muusika.

Solistidena astuvad kontserdil üles Ain Anger, Ksenija Sidorova (Läti) ja Triin Ruubel. Eesti bass Ain Anger on regulaarne esineja maailma kuulsaimatel ooperilavadel ning saanud 2020. aastal Austria valitsuselt auväärse Kammersängeri tiitli. Ksenija Sidorova teeb koostööd maailma tipporkestritega, sh NDR Elbphilharmonie orkestri, Leipzigi Raadioorkestri, Stuttgardi Filharmoonikute, Zürichi Tonhalleorkestri, NHK Sümfooniaorkestri ja Hongkongi Filharmooniaorkesteriga ning on regulaarne külaline prestiižsetel festivalidel. Hinnatud viiulisolist ja ERSO kontsertmeister Triin Ruubel soleeris ka hiljutisel Eesti Festivaliorkestri tuuril Lõuna-Koreas. 2017. aastal pälvis Ruubel Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kui särav solist ja kontsertmeister.

Uusaastakontsert jõuab publikuni Eesti Kontserdi ja suurtoetaja AS Liviko koostöös. „On suur rõõm ja au, et saame oma uusaastakontserdiga tuua ühele lavale kokku muusikamaailma tõelised tipud, ning on väga uhke tunne, et Paavo Järvi oma juubelikontserdid just Eesti publikule kingib,“ lausus Eesti Kontserdi juht Kertu Orro. AS Liviko nõukogu esimehe Enn Kunila sõnul on kauniks traditsiooniks kujunenud uusaastakontsert oodatud sündmus, mis annab algavale aastale väärika avanoodi. „Tänavune kontsert paistab taas silma andekate ja maailmas tunnustatud muusikute poolest – meil on, kelle üle uhkust tunda! Livikol on väga hea meel toetada erakordseid muusika- ja kultuurisündmusi,“ lausus Kunila.

Tänu Eesti Rahvusringhäälingule saavad uue aasta esimesest muusikasündmusest jätkuvalt osa ka inimesed kodudes. Uusaastakontserdist teevad ülekande Eesti Televisioon ja Klassikaraadio. Tele-eetris kell 19 algava kontserdiõhtu juhatab sisse Joonas Hellerma, kell 18 algava raadioülekande toimetajad on Anne Aavik ja Neeme Raud.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika