Rein Rannapi ooper avab 10. Saaremaa ooperipäevad

Pressiteade
12.07.2017

 

Reedel algavate Saaremaa ooperipäevade avalöögiks on Rein Rannapi esikooperi „Nurjatu saar“ etendused. Juubelifestivali külalisteatriks on Krefeld-Mönchengladbachi ooperiteater Saksamaalt.

Ooperipäevade tellimusel loodud “Nurjatu saare” tegevus toimub Saaremaal u 1000 aastat tagasi. Peaosades on Marko Matvere, Ott Lepland, Lenna Kuurmaa, Tõnis Mägi, Andrus „Bonzo“ Albrecht, Kristel Aaslaid ja Markus Teeäär. Libreto autor on Andrus Kivirähk, laulusõnad on loonud Wimberg; lavastaja Vahur Keller (NUKU teater) ja dirigent Martin Sildos.
“Olles näinud Rannapi “Nurjatu saare” eilset kostüümide ja dekoratsioonidega peaproovi, julgen täie veendumusega väita, et Saaremaa oma ooper on sündinud,“ kinnitab Eesti Kontserdi juht ja ooperi idee autor Jüri Leiten.
Pühapäeval jõuab kahe erilennukiga otse Kuressaarde tänavuse festivali peakülaline Krefeld-Mönchengladbachi ooperiteater Saksamaalt, kaasas Wagneri “Lohengrin”, Mascagni “Talupoja au”, Puccini “Gianni Schicci” ja Verdi “Maskiball”. Teatri muusikajuhi Mihkel Kütsoni sõnul on märkimisväärne, et enamus kaasa toodavatest lavastustest on täiesti värsked. Esietendused on toimunud viimase hooaja jooksul.
Ooperipäevade kunstiline juht on algusest peale olnud vastne Kuressaare aukodanik Arne Mikk, kes usub, et ooperikunst jääb üle aegade elama ka Saaremaal, sest seeme, mille Ludmilla Toon igihaljaste kadakate vahele mulda pani, on Eesti Kontserdi hoolitseva käe all jõudsalt kasvanud.
“Kümne aasta jooksul on Saaremaal esinenud Moskva, Ankara, Riia, Kiievi, New Yorgi, Milano, Bathumi, Khutaisi, Thbilisi, Wrocławi ja Krefeld-Mönchengladbachi ooperiteatrid. Koos Estonia ning Vanemuise lavastustega on ooperisaarel ühtekokku ette kantud üle 30 teose,“ lisab Arne Mikk.
Esimese juubeli puhul avatakse ooperipäevad seekord kõigile huvilistele reedel kell 12 Kuressaare lossi ooperimajas. Süüakse koos torti ja näha saab katkendit õhtul esietenduvast Rein Rannapi ooperist.
Esmaspäeval allkirjastavad Kuressaares lepingud 2018. aasta külalisteatrite juhid ning algab järgmise suve ooperipäevade piletimüük. Tuleval aastal astuvad Saaremaal üles Shanghai Ooperiteater ja Ungari Rahvusooper.

Ooperipäevade pideval täienev galerii, fotod: Gunnar Laak
https://eeconcert.sharepoint.com/sites/foto/_layouts/15/guestaccess.aspx?folderid=0c6895b9b57f94de3ae97a2dc083159b6&authkey=Aa0REoeBOd9FovCu2t20_0o&expiration=2017-08-11T13%3a26%3a42.000Z

www.saaremaaopera.com
Lauri Aav
meediajuht
Eesti Kontsert
50 22177
lauri.aav@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika