Raimonds Pauls esimest korda soolokontserdiga Tallinnas

Maestro on ajakirjandusele antud intervjuudes lasknud aimata, et see jääb üldse tema viimaseks avalikuks kontserdiks.

Raimonds Pauls, Läti Raadio bigbänd ja Sinfonietta Rīga toovad laupäeval Nordea kontserdimajas kuulajateni valiku maailma kauneimaid ooperiaariaid. Kõlavad populaarsed ooperinumbrid Verdi, Puccini, Mozarti, Wagner, Gershwini, Bellini ja Rossini ooperitest, seaded on teinud noor briti muusik Callum Au ja läti saksofonist Kārlis Vanags.
Raimonds Pauls paneb ooperiaariad klaveril helisema, säilitades nende meloodilise põhiolemuse, kuid pakkudes uusi põnevaid harmoonilisi lahendusi. Värvikas kuues aariad pakuvad avastamisrõõmu ja lasevad särada džässilikel klaverisoolodel, mis on kahtlemata maestro legendaarse ja isikupärase mängustiili tunnuseks.
Pauls, kes enda sõnul jumaldab kauneid meloodiaid, on uue kava „Opera“ jaoks kokku kogunud aariad oma lemmikooperitest. „Mul on seekord laval raske, sest mul on ainult klaver, aga klaver pole ju võrreldav laulja häälega! Anname koos orkestriga siiski endast parima, ja loodame, et meid välja ei vilistata,“ on Pauls kelmikalt lootusrikas.
Läti Raadio bigbändi juhi ja projekti idee autori Māris Briežkalnsi sõnul polnud sugugi vaja veenda maestrot selles osalemiseks, kuna Raimonds Pauls tunneb ooperiga erilist sidet, eeskätt George Gershwiniga, kelle muusika haakus tema džässihuviga juba varases nooruses. Üks esimesi palu, mille Pauls kuulsas Läti Raadio 1. stuudios salvestas, oli tema „Fantaasia Gershwini teemadele“, kus kõlab ka meloodia ooperist „Porgy ja Bess“.
Programm „Raimonds Pauls / Opera“ on välja antud ka CD-plaadil, mis sisaldab 16 numbrit, nende seas Georges Bizet’ „Habanera“, meloodiad tšehhi romantiku Antonín Dvořáki ooperist „Näkineid“ ja Gershwini ooperist „Porgy ja Bess“, samuti Deliila aaria Camille Saint-Saëns’i ooperist „Simson ja Deliila“ ning Figaro aaria Gioacchino Rossini „Sevilla habemeajajast“.
„Annan Tallinnas kontserdi ja pärast seda vaevalt et enam esinen,“ ütles Pauls ühes oma viimases intervjuus. „Ma ei taha öelda „hüvasti“, aga lihtsalt saabub hetk, mil sa pead endale tunnistama, mis sulle veel on jõukohane ja mis enam mitte. Olen juba peaaegu 60 aastat laval olnud! Mul on hotellidest ja ööelust küllalt saanud, vanus on ikkagi soliidne. Annaks jumal kõigile nii pikalt elupäevi!“

30. september 2017 kell 19 Nordea kontserdimaja
„Opera“
Raimonds Pauls (klaver)
Läti Raadio bigbänd
Sinfonietta Rīga

fotod: https://www.raimondspauls.lv/en/galleries/

Lauri Aav
meediajuht
Eesti Kontsert
50 22177
lauri.aav@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika