Pühadeaegne Dvořáki ülivõimas „Stabat Mater“ teeb kummarduse Ukraina emadele

Ülestõusmispühadel kõlab 14. aprillil Pärnus, 15. aprillil Tallinnas ja 16. aprillil Tartus Antonín Dvořáki monumentaalne suurvorm „Stabat Mater“. Publiku ette astub haruldane hulk muusikuid – 90-liikmeline oratooriumikoor, solistid ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Arvo Volmer juhatusel.

Meeles pidades Ukraina sõja õudusi on muusikud soovinud seekordse esituse pühendada kõigile Ukraina emadele, kes kannatavad ja leinavad („stabat mater“ tähendab tõlkes „leinavat ema“).

Antonín Dvořáki „Stabat Mater“ on tõeliselt suurjooneline vokaaloratoriaalne teos, mis kasutab sümfooniaorkestri, võimsa oratooriumikoori ning vokaalsolistide kogu värvipaletti. See on liigutav romantilise helikeelega muusika, loodud sügava isikliku tragöödia valu väljenduses. Teos kannab endas sakraalsete tekstide olemust, on meditatiivne ning aus muusikaline rännak kaotusest ja leinast, vaimse tervenemise emotsionaalsest teekonnast ning vankumatust usust paremale homsele.

Suurteose ettekandmiseks saab laval kokku harvanähtav hulk muusikuid. Kontserdil astuvad üles Rahvusooper Estonia solistid Kristel Pärtna (sopran), Karis Trass (metsosopran) ja Priit Volmer (bass) ning tenor Mati Turi. 90-liikmelise oratooriumikoori moodustavad Musamari Kammernaiskoor, Collegium Musicale naiskoor ja Eesti Rahvusmeeskoor. Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit dirigeerib Arvo Volmer (Rahvusooper Estonia).

Kontsertidel saab teha sularahaannetusi Ukraina kultuurikeskuse heaks.

Ukraina sõjapõgenikele on kontserdid tasuta. Tasuta piletid saab välja võtta kontserdimajade kassadest isikut tõendava dokumendi (Ukraina passi või ajutise elamisloa) alusel.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika