Pärnu ooperipäevad toovad Eestisse Arne Miku Moskvas lavastatud “Frida ja Diego”

Üle aasta toimuvate Pärnu ooperipäevade külalisteater on tänavu Moskva Boriss Pokrovski nimeline Kammermuusikateater, mis on alates 1. juunist Moskva Suure Teatri filiaal. Kammermuusikateatri lõi 1972. aastal nimekas vene lavastaja Boriss Pokrovski ning see on Venemaal tuntud kaasaegsete ooperite esmaesitajana. Pärnusse tullakse kahe väga värske ooperiga, mis esietendusid vähem kui aasta tagasi.

Eelmise aasta novembris etendus Moskvas Kalevi Aho ooper “Frida ja Diego”, mille tõi lavale Arne Mikk. 
Eesti ooperisõpradel on võimalik lavastust näha Pärnus 5. juulil. “Frida ja Diego” on tõestisündinud lool põhinev ooper, mis räägib Mehhiko kunstnikepaarist Diego Riverast ja Frida Kahlost. Tegevus leiab aset Mehhikos poliitiliselt rahututel aastatel 1939-1940, mil Frida võõrustas Vene revolutsionääri Lev Trotskit ja tema abikaasat. Trotski ei ole selles lavastuses lihtsalt vana emigrandist revolutsionäär, vaid ka kirglik armastaja.

Oma lubaduse ooperipäevi külastada on andnud ka Soome helilooja Kalevi Aho. Vahetult enne etendust toimub ooperisõprade vestlusring helilooja ning lavastaja Arne Mikuga .

Lisaks “Fridale ja Diegole” tuuakse 6. juulil Pärnusse Gioachino Rossini “Türklane Itaalias”. See on Rossini elurõõmus, meloodiline ja teravmeelne ooper tema varasemast loomingust, mille tegevustiku virvarris põimuvad mustlaste, türklaste ja itaallaste intriigid ning armulood.

Ooperipäevad lõpevad traditsioonilise galakontserdi ja õhtusöögiga, mis kannab tänavu pealkirja “Maailma maitsed”. Õhtut juhib Anu Välba.

Kolmeteistkümnendad Pärnu ooperipäevad toimuvad Pärnu kontserdimajas 5.-7. juulini. Üle aasta toimuvad ooperipäevad on maiuspalaks ooperigurmaanidele, sest Eestisse jõuavad meie lavadel harva esitatud või suisa esmakordselt etenduvad ooperid.

Foto: Pressimaterjalid (lavastus “Frida ja Diego”)

—-

Lugupidamisega
Silver Kuusik
silver.kuusik@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika