MustonenFest kutsub värvikale juubelisünnipäevale

1. veebruaril algab suurejooneliselt 30. sünnipäeva tähistav MustonenFest. Veidi enne suurt avakontserti saab 26. jaanuari õhtul nautida festivali eelkontserti, mis juhatab sisse juubelisündmused.

26. jaanuari õhtul kell 16 on publik palutud Tallinna Väravatorni, et kuulata MustonenFesti eelkontserti “Bach sõpradega”. Bachi ja Schumanni loomingut esitavad Andres Mustonen, Anto Õnnis, Ivo Sillamaa ja Taavo Remmel. Festivali kunstiline juht Andres Mustonen tervitab külalisi ja juhatab sisse suurejoonelised juubelisündmused.

Festivali 13 kontserti ühendavad Eesti huvitavamaid muusikakooslusi nii koorimuusikas, orkestrite lõikes kui ka tuntud sooloartistide vallas. MustonenFestist võtavad osa mainekad klassikalise muusika maailmatähed, nende seas viiulivirtuoos Vadim Repin, pianist Yukio Yokoyama ja vanamuusikaguru François Fernandez. Kooslustest astuvad üles kaheksa koori ja ERSO ning mitmed rahvusvaheliselt tuntud ansamblid.

Estonia kontserdisaalis, Pärnu ja Jõhvi kontserdimajades, Tallinna raekojas, Vanemuise kontserdimajas, Väravatornis ning Tallinna Jaani ja Niguliste kirikus toimuvatel kontsertidel esitatakse enamjaolt klassikalise muusika kuldmeistrite –  J. S. Bachi, F. Chopini, C. Orffi, M. Raveli jt muusikat. Lisaks saab festivalil kuulata kahe suurteose Eesti esmaettekannet, Armeenia rahvamuusikat, J. S. Bachi ja W. A. Mozarti teoseid ajaloolistel pillidel ja Iisraeli mainekat barokkorkestrit.

MustonenFest saab suurejoonelise alguse 1. veebruari õhtul kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis, kus tulevad ettekandele Carl Orffi “Carmina Burana”, kus lisaks vokaalsolistidele ja erakordses koosseisus ERSO-le on laval 130-pealine ühendkoor. Esmakordselt Eestis kõlab tänapäeva muusika suurkuju Sofia Gubaidulina mullu viiulile ja orkestrile loodud teos “Dialogue: I and You”, mis on pühendatud Vadim Repinile ja Andres Mustonenile. Repini soleerimisel saab aga nautida ka tõeliselt virtuoosset tulevärki – Maurice Raveli kontsertrapsoodiat “Mustlane”.

30. MustonenFest toimub 1.-9. veebruarini.

Fotod: pressimaterjalid

———
Silver Kuusik
Eesti Kontsert
56915689
silver.kuusik@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika