Moskva Helikon Opera laulis “Saaremaa valssi” eesti keeles

“Mister Georg Ots” lisaetendusega pühapäeva päeval lõppesid 12. Saaremaa ooperipäevad

Tänavuste Saaremaa ooperipäevade märgiliseks sündmuseks kujunes Moskva Helikon Opera ja Dmitri Bertmani lavastuse “Mister Georg Ots” esietendus. Muusikalavastus, mis Bertmani sõnul ei allu otseselt ühelegi žanrimääratlusele, tegi kummarduse eesti ooperikunsti suurkujule, kelle 100. sünniaasta juubelit tähistavad järgmise aasta märtsis mitte ainult kogu Eesti, vaid ka kogu Venemaa muusikaringkonnad. “Selle lavastuse jaoks materjali kogudes ja tükki lavastades tabasin end pidevalt võrdlemas Georg Otsa elukäiku oma lähedase sõbra Dmitri Hvorostovski elusaatusega, kes oma eluajal pidas Otsa suureks eeskujuks. Just see kui üksildastena võivad miljonite poolt armastatud suurkujud end päriselus tunda,” rääkis Bertman.

Saaremaal toimunud “Mister Georg Otsa” etendused ei jää ainsateks. 24. ja 25. septembril toimuvad esietendused Moskvas ning plaanis on pikem turnee ooperiteatrites üle Venemaa.

Võrratu Helikon Opera pani ooperipäevade publiku hinged helisema Tšaikovski “Padaemanda”, Verdi “Nabucco” ja Poulenci “Karmeliitide dialoogide” lavastustega ning loomulikult Eri Klasile pühendatud Ooperigalaga, mida publik ja kriitikud pidasid üksmeelselt Saaremaa ooperipäevade läbi aegade parimaks galakontserdiks.

2020. aasta Saaremaa ooperipäevade külaline on Horvaatia ooperielu keskpunkt – Horvaatia Rahvusteater Zagrebis, kes toob külalisetendustena kaasa ooperimuusika kuldse klassika. Rossini “La Donna Del Lago”, Mozarti “Võluflööt”, Donizetti “Lucia di Lammermoor” ja Puccini “Madama Butterfly” on lavastused, mis sündinud või alles sündimas Horvaatia rahvusteatri koostöös maailma mainekate festivalide ja ooperimajadega nagu Fondazione Arena di Verona või Opéra de Lausanne.

Tänavuste ooperipäevade aegu osteti eelmüügist ära ligi 30% järgmise aasta pääsmetest.

Ooperipäevade kavaga saab tutvuda siin: https://www.saaremaaopera.com/

FOTOD: https://www.dropbox.com/sh/4wnsto2o89iu32d/AABZi0dnXlJdT5l_GWFUjHDta?dl=0

Salasõna: sop2019

Autor: Gunnar Laak

———

Lauri Aav

Eesti Kontsert

Peaprodutsent/Saaremaa ooperipäevade meediajuht

5022177

lauri.aav@concert.ee

———

Silver Kuusik

Eesti Kontsert

silver.kuusik@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika