Lavateose “Eesti mängud. TÖNK” esietendust nautis Raadi lennukiangaaris täismaja

Eile õhtul esietendus Tartus Raadi lennukiangaaris ansambli Trad.Attack! ja lavakunstikooli 28. lennu ühislavastus “Eesti mängud. TÖNK”. Vägevatest visuaalefektidest, trikkidest ja kostüümidraamast pungil esietendus anti täismajale ning emotsioone jagus küllaga. Etenduse lõpus tõusis publik püsti, et tänada truppi tormilise aplausiga.

Verivärske lavateos räägib loo inimesest läbi mängude maailma. Kogu elu on mäng – reeglite ja toimimise süsteem, milles on oma võitjad ja kaotajad. Mängu võlu ulatub kaugete sajandite taha, sest mäng oma rikkusega on sama vana kui inimene. Nii ongi publiku ees lugu, mis ulatub tänasest päevast kaugesse minevikku ning pakub ühel ajal nii mõnusat äratundmist kui ka sügavamat mõtlemisainet, sest ammused ja unustatud ajad on tänapäevale kohati lausa uskumatult sarnased, kui vaid osata vaadata.

Miks otsustas meie ratsionaalse olekuga esivanem raisata talvel raskelt kättetulnud energiat mõttetustega? Ta ajas harjavarre läbi vammusevarruka ning puges pimedal õhtul ise selle alla, et mängida kaelkirjakut, või tegi tarbeesemetest töngi, täiesti kasutu asja. Mida räägivad rahvamängud meie ühiskonnast, unistustest, üksindusest? Sellele kõigele lavastus vastust pakubki.

“Eesti mängud. TÖNK” valmis Eesti Kontserdi ja Von Krahli Teatri koostöös. Lavastaja Peeter Jalaka jaoks on see kolmas kokkupuude eesti mängudega. Eelmised olid “Eesti mängud. Kaelkirjak liigub edasi” 1990. aastal ja “Eesti mängud. Pulm” 1996. aastal.

“Eesti mängud. TÖNK” etendused toimuvad Tartus Raadi lennukiangaaris 11., 12., 13., 14., 15. ja 16. juunil kell 20.

Fotod: Pressimaterjalid

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika