Viini Filharmoonia Straussi orkester (uus kuupäev 9.12.2021)

  • Teisipäev, 1.12
  • 19:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • Kultuuri Sild OÜ

Tutvustus

Hea klient!
Kaua kestva Covid-19 pandeemia tõttu lükkuvad Viini Filharmoonia Straussi-Orkestri kontserdid 2021 aastasse.
Pärnu kontserdimajas toimuva sündmuse uus kuupäev on 8.12.2021
Jõhvi kontserdimajas toimuva sündmuse uus kuupäev on 9.12.2021
Tartu kontserdimajas toimuva sündmuse uus kuupäev on 10.12.2021
Ning Alexela kontserdimajas toimuva sünmdmuse uus kuupäev on 11.12.2021
Kõik ostetud piletid kehtivad uuel kuupäeval.
Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber ning me kanname raha pileti ostnud kliendi kontole.
Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunkides, v.a Circe-K teenindusjaamad ja Viru Keskuse müügipunkt.
Pileteid saab tagastada kuni 31.12.2020 k.a.
***

Viini Filharmoonikute Strauss-orkester väisab detsembri alguses esmakordselt Eestit ja esineb lühikese tuuri jooksul kolme kontserdiga – Jõhvi (1.12)Tallinnas (2.12.), Tartus (3.12.) ja Pärnus  (7.12.).

Orkestri põhirepertuaar koosneb Haydni, Brahmsi, Mozarti, Strausside dünastia esindajate ja teiste klassikute meistriteostest. Orkestri koosseisus astuvad üles Viini professionaalsed muusikud ja nende kolleegid üle Euroopa.

Viini Filharmoonikute Strauss-orkester on Euroopa turnee käigus juba menukalt esinenud  Saksamaal, Rumeenias, Poolas, Austrias, Ungaris ja Bulgaarias. Orkestri tegevuse eesmärk on Viini muusikakultuuri säilitamine ja edendamine Euroopas ja rahvusvahelisel tasandil.

Orkestri peadirigent ja üks asutajaid on autoriteetne pika eduka karjääriga maestro András Deák, kes nimetati1995. aastal toimunud rahvusvahelisel János Ferencsiki nimelisel dirigentide telekonkursil Ungari üheks parimaks dirigendiks.

András Deák on üles astunud paljude kuulsate orkestritega üleilmselt tuntud ja tunnustatud kontserdisaalides – Calgary filharmooniaorkestriga Jack Singers Hallis Kanadas, Vancouveri ooperiteatri ooperiorkestriga, Baltimore`i sümfooniaorkestriga Washingtonis Kennedy Keskuses ja Chicago Ooperiteatris kohaliku lüürilise ooperi orkestriga.

2006. aastal kutsuti András Deák Wiener Musikvereini Mozart-orkestri juhatajaks ja sellest ajast saati on ta selle kuulsa kollektiivi regulaarne külalisdirigent.

2004. aastal autasustati maestro András Deaki Ungari maineka teenetemärgiga panuse eest muusikakultuuri arendamisse.

Kontserdi korraldajad loodavad, et selle vaimustava orkestri mängitud vaimustava muusika saatel veedetud õhtu toob teid korraks ARGIPÄEVAST VÄLJA ja pakub unustamatuid TUNDEHETKI.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.