Pillifondi gala. Inspireeritud rahvamuusikast

  • Reede, 9.02
  • 19:00
  • Tartu, Vanemuise kontserdimaja
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Hans Christian Aavik, Mari Poll, Kaija Lukas, Gloria Ilves, Katariina Maria Kits (viiulid), Triinu Piirsalu (viiul, Hardangeri viiul), Maano Männi (viiul, kava koostaja)
Johanna Vahermägi, Sandra Klimaitė, Helena Altmanis (vioolad)
Theodor Sink, Valle Rasmus Roots, Leho Karin (tšellod)
Regina Udod (kontrabass)


Kavas:
Halvorsen, Sarasate, Bruch, Skorõk, Mägi, Kreisler, Kõrvits, Esmail, Grieg

Pillifondi galast on aastatega kujunenud oodatud muusikasündmus, mis tutvustab ühteaegu nii pillifondi instrumente kui ka neil mängivaid suurepäraseid Eesti muusikuid. Keelpillihuvilisele, aga ka laiemale publikule, on see kontsert tõeline maiuspala – võimalus süveneda haruldaste instrumentide peentesse kõlanüanssidesse. Muusikute jaoks on gala tavapärasest erinev esinemiskogemus, kus vaheldumisi soleeritakse ning toetatakse üksteist kammermuusiku ja orkestrandina. Eesti Pillifond on tegutsenud pea kümme aastat. Aja jooksul on pille ja poognaid juurde tulnud, ning kui kutsuda kokku kõik need muusikud ja instrumendid, kaasata ka mõned head kolleegid, tekib lausa väike kõrgetasemeline orkester.
Tänavune gala on inspireeritud eri maade rahvamuusikast, mis on ammendamatu varasalv ja inspiratsiooniallikas ka klassikalise muusika heliloojate ning artistide jaoks.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika