Õhtu virtuoosidega. Pärnu Linnaorkester ”Päikesekollane”

  • Neljapäev, 29.02
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Pärnu Linnaorkester

Tutvustus

Esitajad:

Solistid Selvadore Rähni (klarnet) ja Oliver Rähni (klaver)
Dirigent Mikk Murdvee
W. A. Mozart – Klarnetikontsert A-duur, KV 622
C. M. von Weber – Klaverikontsert nr. 1 C-duur, op. 11
kava täieneb.
30 aasta jooksul traditsiooniks saanud kontserdisari tutvustab Islandil elavaid Eesti muusikuid, isa ja poega. See on õhtu täis virtuoosseid esitusi, kus astuvad üles solistid Selvadore Rähni klarnetil ja Oliver Rähni klaveril. Kontserti juhatab mitmekülgne dirigent Mikk Murdvee. Hilisklassikast tänapäeva ulatuv muusika loob silla erinevate ajastute ja põlvkondade vahel. Unustamatu kontserdielamus ootab sind!
28. veebruaril kell 19 Tubina saalis (Tartus) ja 29. veebruaril kell 19 Pärnu kontserdimajas
Pärnu Linnaorkester loodi 1994. aastal ning tähistab tänavu 30. juubelihooaega, hoides klassikalist muusikat kuurortlinna südames.
Lääne-Eesti ainus professionaalne sümfooniaorkester on arendanud ja rikastanud kohalikku kultuurielu ning Eesti muusikakultuuri laiemalt, pakkudes kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii suvepealinna, kogu Eesti kui ka rahvusvahelisele publikule.
Pärnu Linnaorkester on teinud märkimisväärset koostööd mitme maineka festivaliga, esinenud nii rahvusvaheliselt tuntud dirigentide ja solistide kui ka noorte tulevikutalentidega, luues unustamatuid muusikaelamusi.
Orkestri missioon on leida üles noored muusikud ja pakkuda neile esinemisvõimalust koos professionaalse kollektiiviga ning julgustada elukutse valikul.
Mitmekülgsed, žanriliselt vaheldusrikkad ja loomingulised hooajad on pakkunud rohkelt esinemisi Pärnu traditsioonilistel sündmustel, erinevates muusikalavastustes ja ooperites. Lisaks on salvestatud arvukalt Eesti heliloomingut, väärtustades kodumaiste autorite töid.
Orkestri esitused on jõudnud plaatidele ja filmide heliribadele, pakkudes elamusi nii kinoekraanidel kui ka muusikasõprade kodudes. Väärtustame särava muusika loomist ning loome rõõmu ajatu muusikaga.
Olete palutud juubelihooajal kogema muusika maagiat ning avastama uusi helimaailmu koos Pärnu Linnaorkestriga.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika