„Kuningas ja karjus“ – Puhkpillikvintett Estica

  • Pühapäev, 26.11
  • 17:00
  • Tallinn, none

Tutvustus

Esitajad:

Anna Kelder (flööt), Mari Gienow (fagott), Helena Tuuling (klarnet), Heli Ernits (oboe), Meelika Mikson (metsasarv)

Kavas:
Farkas, Milhaud, Tamberg jt

Pime novembriõhtu on paras aeg lugude pajatamiseks. Kadrioru lossi võluvas atmosfääris saavad kokku viis omanäolist puhkpilli ja jutustavad müütilisi lugusid muusikas – räägitakse nii kuningatest kui karjustest. Kõlavad Ferenc Farkase „Vanaungari tantsud“ 17. sajandist ja Darius Milhaud’ programmiline süit „Kuningas Renee kamin“; karjuste meloodiad saab kuulda Eino Tambergi puhkpillikvintetis nr 2 alapealkirjaga „Karjaseviisid“. Kontserdikavas on ka oodata üllatusi kaugetelt maadelt.

Puhkpillikvintett Estica on eesti noortest, enamjaolt välismaal pillimänguoskusi täiendanud muusikutest koosnev kvintett, kelle repertuaari keskmes on eesti heliloojate muusika. Kvinteti tõid kokku ühised õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus 2010. aastal anti esimene, ainult eesti muusikaga kontsert „Head varjata ei saa“. Sellest ajast peale on kvintett esinenud mitmekesiste kontserdikavaga Eesti Kontserdi, Eesti Interpreetide Liidu ja Corelli Musicu korraldatud kontsertidel Eesti eri paigus ja 2013. aastal Eesti Vabariigi 95. aastapäeva puhul Peterburis. Esticale on eeskujuks 1950.–1980. aastatel säranud Jaan Tamme nimeline puhkpillikvintett. See legendaarne kammeransambel inspireeris paljusid siinseid heliloojaid, mistõttu on eesti muusika rikas puhkpillikvintetile loodud teoste poolest.

Kontserdisari „Helisevad šedöövrid Kadriorus“ tähendab privileegi tunda end aadlikuna ja nautida kontserti keskkonnas, kus seda tarbisid möödunud sajandite rikkad ja ilusad. Muusika ja kujutava kunsti kaunis sümbioos – saali interjöör vajutab esitatavale oma pitseri. Kontsertidele lisab väärtust haruldane võimalus vaadata kontserdipiletiga ka muuseumi väljapanekut.

 

Koostöös Kadrioru kunstimuuseumiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika