Kontserdisari „Mängud alateadvusega“. „Bach ja marimba – tasakaal ja meditatsioon“

  • Kolmapäev, 5.12
  • 19:00
  • Tallinn, Vaba Lava
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Karl Johann Lattikas (marimba)
Kaastegev muusikaterapeut Alice Pehk

Kontserdisari „Mängud alateadvusega“
„Bach ja marimba – tasakaal ja meditatsioon“

Noor löökpillimängija Karl Johann Lattikas toob oma pehmekõlalisel marimbal esile selle meditatiivse rahu ja tasakaalu, mis 18. sajandi barokimeistri Bachi loomingus tänapäeva inimest kõnetab.

Karl Johann Lattikas on Helsingi Sibeliuse Akadeemia magistrant, noor löökpillimängija, kes alustas õpinguid pianistina. Pärast Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamist suundus ta Helsingisse, kus on õppinud mitmete eri rahvusest suurkujude juures ja esinenud SibA Percussion Ensemble koosseisus uue muusika festivalidel. Orkestrandina on ta mänginud ERSO, Eesti Festivaliorkestri, Eesti Sinfonietta ja paljude Soome orkestrite koosseisus lisaks lähiriikidele ka Peruus, Iraanis ja viimati Viini Musikvereini Kuldses saalis. Tema stiili iseloomustavad tundlikkus ja artistlikkus.

„Muusika, teaduse ja psühholoogia puutepunkt – õhtu, mis avab sinu loovuse, avardab arusaamist psüühikast ning ajust. Esitatava eriline vastuvõtt, süvenemisaste keskkonnas, kus ümbritsev on viidud miinimumini, publikul on võimalik istuda ümber interpreedi mugavatel kotttoolidel. Pärast muusikateoste kuulamist saab publik osaleda arutelus muusikaterapeudi ja esinejatega: miks tekitab muusika minus nii- või naasuguseid kujutluspilte ja emotsioone, mida see minu kohta räägib, kuidas saadud informatsiooni tõlgendada ja kasutada jms.

Enda sisemaailma süvenemine ja kogetu jagamine on kuulajatele loomulikult vabatahtlik, kontserti saab soovi korral nautida ka täiesti tavapärase kontserdikülastajana.“

Lõõgastavat äraolemist aitavad luua asutused, kes hoolivad vaimsest tervisest: Gustav Adolfi Gümnaasium, Meremuuseum, Ida-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Ülikool, Prike, LHV, Transferwise, Puskupusku, Funrent OÜ, Telliskivi Loomelinnak

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika