Kontserdisari „Mängud alateadvusega“: „Aleksander Skrjabin – värvid ja ekstaas“

  • Kolmapäev, 14.11
  • 19:00
  • Tallinn, Vaba Lava
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Miroslav Kultõšev (klaver, Peterburi)
Kaastegev muusikaterapeut Alice Pehk

Miroslav Kultõšev on noor Peterburi pianist, kelle Skrjabini-tõlgendus haarab ohjeldamatu ekstaatilisuse ja haigettegeva õrnusega. Interpreet, kes on võitnud Tšaikovski konkursi, ei vaja rohkem tutvustamist ega teiste konkursivõitude lisamist. Selline saavutus avab uksed kogu maailmas. Kultõšev esineb parimates saalides, nagu Viinis Musikverein, Salzburgi Mozarteum, New York City Linkolni Keskus, Tokio Santorio saal, Amsterdami Konzertgebau, Londoni Wigmori saal jne. Teda on kutsutud Salzburgi festivalile, muusikapäevadele Kissinger Sommer Saksamaal, festivalidele „Elba – Euroopa muusikaline saar“ Itaalias ning „Kaasaegse pianismi näod“ ja „Rok Danterones“ Prantsusmaal, Mikkeli festivalile Soomes, Ruhri klaverifestivalile Saksamaal jm.

Muusika, teaduse  ja psühholoogia puutepunkt – õhtu, mis avab loovuse, avardab arusaamist ajust ning psüühikast. Esitatava eriline vastuvõtt, süvenemisaste keskkonnas, kus ümbritsev on viidud miinimumini, istudes ümber interpreedi mugavatel kotttoolidel. Pärast kontserti toimub vestlus publiku, muusikaterapeudi ja esinejaga ootustest ja kogetust.

Lõõgastavat äraolemist aitavad luua asutused, kes hoolivad vaimsest tervisest: Gustav Adolfi Gümnaasium, Meremuuseum, Ida-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Ülikool, Prike, LHV, Transferwise, Puskupusku, Funrent OÜ, Telliskivi Loomelinnak

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika