Kontserdisari „Lõunamuusika“: „Ülistuslaul“

  • Pühapäev, 4.11
  • 16:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Segakoor HUIK!
Uue Tänava Orkester
Solistid:
Arete Kerge (sopran)
Tuuri Dede (metsosopran)
Mehis Tiits (tenor, RO Estonia)
Dirigent Kaspar Mänd

Kavas:
Mendelssohn. Sümfoonia-kantaat „Ülistuslaul“ (“Lobgesang”) op. 52

Pärast ülipopulaarset „Itaalia“ sümfoonia loomist ning seitsmeaastast pausi pöördus Mendelssohn tagasi sümfooniažanri juurde ning nimetas oma uue teose kantaat-sümfooniaks pealkirjaga „Ülistuslaul“. Teos on pühendatud trükipressi leiutamise 400. aastapäevale ja ülistab uut ajastut, mis selle märgilise sündmusega inimkonna ajaloos alguse sai. Kohe pärast esiettekannet sai teos ülituntuks ja oli helilooja eluajal üks tema enimkõlanud teoseid. Mendelssohn järgib teose struktuuris oma suure eeskuju, Beethoveni 9. sümfoonia ülesehitust, kus kolmele instrumentaalsele osale järgneb võimas koorifinaal.

Uue Tänava Orkester alustas tegevust 2016. aastal ja koosneb valdavalt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli üliõpilastest ja vilistlastest. Orkestri kunstiline juht ja eestvedaja on dirigent Kaspar Mänd,  kelle käe all on aastaid tegutsenud ka segakoor HUIK!, mida juhatab alates sellest suvest Ingrid Roose. Kaspar Mänd ühendab kaks oma juhendatavat kollektiivi ja tulemuseks on noorte professionaalide ergas esitus helilooja energiast pakatavast muusikast.

Segakoori HUIK! moodustasid 2009. a septembris Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilased. Aastate jooksul on VHK vilistlaste osakaal langenud ja praeguseks peaaegu 50-liikmeliseks kasvanud segakooris laulab noori erinevatelt elualadelt. HUIK! on aastate jooksul osalenud edukalt nii kodumaistel kui ka välismaistel koorikonkurssidel. Segakoori HUIK! nimi on lühend sõnadest “hääled ulatuvad inimeste kõrvu”, ent tervitatavad on ka assotsiatsioonid sõnadega huikama või huige.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika