Kontserdisari “ALEKSANDRI HÄÄL”: Antonio Vivaldi ”GLORIA”

  • Kolmapäev, 14.11
  • 19:00
  • Narva, Narva Aleksandri kirik
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Kammerorkester The Pocket Symphony of Saint Petersburg, kunstiline juht Nazar Kozuhar
Kammerkoor Collegium Musicale, kunstiline juht Endrik Üksvärav

Kavas: Vivaldi ja itaalia baroki tähtteosed

Esmakordselt saavad kokku kaks tippkollektiivi: Peterburi virtuooside ansambel The Pocket Symphony ja Eesti kammerkoor Collegium Musicale, dirigendiks ja kontsertmeistriks rahvusvahelise kuulsusega viiuli, vioola ning viola da gamba solist Nazar Kozuhar Moskvast ning dirigent ja laulja Endrik Üksvärav tenorisolistina. Kontserdi peateos on noore Vivaldi ühe hingetõmbega kirjutatud „Gloria“, kava täiendavad J. S. Bachi aariad. Sellest saab viimase aja parim barokkmuusika kontsert Eestis!

Narva Aleksandri kirik on põneva ajalooga hoone, millel on erakordne akustika. Kiriku keerulise saatuse tõttu on seni publikule avatud olnud vaid kiriku torn ning kirikusaal ise on seni olnud külastajatele suletud. Tänu kupli renoveerimisele on nüüd võimalikuks saanud külastajate kutsumine kirikusaali, kus saame korraldada kontserte ning näidata Eesti suurimale kuplile videoinstallatsiooni – elamust pakkuvat etendust.

„Taevas Narva kohal“

Videoinstallatsioon kiriku kupli all räägib meile loo Narvast kui omaaegsest baroksest pärlist, sõjapurustustest, Narvast muutuvas ajas. Mineviku peatüki sulgenud Narva ärkab ja tärkab taas elule. Vesi – eluallikas avaldub nii loodusjõuna kui peenemate struktuuride kaudu. Vesi on mõjutatav, ta reageerib ja mäletab. Mõningaid vihjeid inimeste hingesuurusest toovad meieni pühakute heateod, kes on kõik kunagi olnud tavalised inimesed meie endi seast.

Stsenaarium Donald Tomberg, muusika ja helid Ardo Ran Varres, video ja animatsioon Taavi Varm.
Vaata ka: www.aleksandernarva.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika