Festival Eesti Klaverisuvi – Age Juurikas (klaver, Eesti)

  • Reede, 7.07
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Klaverikontsert
  • Klaverimuusa OÜ

Tutvustus

Age Juurikas on üks omanäolisemaid Eesti pianiste, kes on end kehtestanud julge ja avara haardega repertuaarivalikuga. Tema debüütalbum „The Soul of Fire“pälvis Aasta Kammermuusikaalbumi tiitli, samuti on teda pärjatud mitmete mainekate tunnustuspreemiatega Eestis, näiteks „Neeme Järvi nimeline preemia“ ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.
Age on esinenud soolokontsertidega ja kammerkoosseisudes paljude eesti ja välismaiste tuntud interpreetidega pea kõikjal Euroopas ja Põhja-Ameerikas ning soleerinud mitmete orkestrite ees solistina, sh Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Leedu Riiklik Sümfooniaorkester, Ukraina Rahvuslik Akadeemiline Sümfooniaorkester.
Ta on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Neeme Järvi, Kaspars Putniņš, Arvo Volmer, Risto Joost, Kaspar Mänd jpt. Väga vajalikuna näeb Age uue muusika esitamist ning teeb koostööd mitmete heliloojatega.
Oma kontserdikavasid kujundades on ta püüdnud ujuda vastuvoolu – mitte jääda klassikaliste paljumängitud teoste raamistikku, vaid leida oma kavades alati koht ka värskemale ja vähemesitatud muusikale.
Ta on osalenud mitmetes suuremahulistes kaasaegse muusika projektides, nagu Grisey „Vortex temporum“, Stockhauseni „Mantra“ jt.
Samuti on ta Toivo Tulevi klaverikontserdi „Nada“, mahuka sooloteose „Augmentations“ ning Tatjana Kozlova-Johannese klaverikontserdi „Blow your house down“ esmaettekandja Eestis. Age Juurikas on salvestanud ERR arhiivi kõik Mart Saare klaveriprelüüdid, Skrjabini ja Albénize klaveriteoseid ning erinevates koosseisudes uuemat eesti kammer- ja klaverimuusikat. Alates aastast 2017 on Age ERP Kavas: Tubin | Rahmaninov
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika