Elmira Darvarova (viiul, USA) Vassili Lobanov (klaver)

  • Reede, 4.05
  • 18:00
  • Tartu, Vanemuise kontserdimaja

Tutvustus

Esitajad:

Elmira Darvarova (viiul, USA) Vassili Lobanov (klaver)

Kavas:
Schumann. Kolm romanssi viiulile ja klaverile, op. 22
Brahms. Sonaat viiulile ja klaverile nr. 3, op.108
Franck. Sonaat viiulile ja klaverile A-duur

Elmira Darvarova on olnud New Yorgi Metropolitan Opera orkestri kontsertmeister, ainus naisviiuldaja Metropolitani ajaloos sellel positsioonil. See on andnud talle võimaluse koos musitseerida maailma parimate muusikute ja dirigentidega, sh Carlos Kleiber, James Levine, Janos Starker, Gary Karr, Pascal Rogé, samuti tango- and jazzilegendidega nagu Octavio Brunetti, Fernando Otero ja David Amram, ning India klassikalise muusika superstaaride Amaan & Ayaan Ali Khaniga.

Elmira Darvarova on olnud Viini Raadio sümfooniaorkestri, Moskva Riikliku Sümfooniaorkestri ning mitme teise Euroopa ja Ameerika orkestri solist. Darvarova elust ja karjäärist on valminud dokumentaalfilm. Ta on saanud auhindu paljudelt konkurssidelt, käesoleval ajal osaleb ta tihti konkursside žüriides.

Darvarova esineb nii solisti kui kammeransamblistina üle maailma, ta on New Yorgi kammermuusikafestivali (New York Chamber Music Festival) peakorraldaja ja kunstiline juht.

Moskvas sündinud Vassili Lobanov on oma põlvkonna erilisemaid pianiste ja heliloojaid. Alfred Schnittke on Lobanovi kohta öelnud: „On andekaid pianiste ja on andekaid heliloojaid, aga väga harva on need kaks erinevat andekust koondunud sellises erilises vahekorras  ühte inimesse nagu seda on Lobanov…“. Lobanovi pianistikarjäär algas Venemaal 1966. aastal ja alates 1978. aastast esines ta kõikjal Euroopas, Ameerika Ühendriikides, Jaapanis ja Lõuna-Ameerikas, tehes koostööd dirigentidega nagu Gennadi Roždestvenski, Heinrich Schiff, Juri Bašmet, Christoph Poppen, Aleksander Lazarev jpt.  Lobanovit on sidunud muusikaline koostöö pianist Svjatoslav Richteriga, Lobanov Oleg Kagani ja Natalia Gutmani ansamblipartner , ning kuni tänaseni on pianist Viktor Tretjakovi, Juri Bašmeti ja Natalia Gutmani kvartetipartner. Lobanov on esinenud lugematutel festivalidel, esitanud palju kammermuusikat, salvestanud arvukalt plaate (Philips, Ondine, Classics Live, Tudor, Chant du Monde, Melodia labels). Alates aastast 1990 elab pianist Saksamaal ning on alates 1997 aastast Kölni Muusikakõrgkooli professor. Alates 2016 aastast on Lobanov Šveitsis Kalaidose Konservatooriumi professor ning Birminghami Konservatooriumi külalisprofessor. Lisaks annab Lobanov meistrikursusi nii klaveri, kammermuusika kui ka kompositsiooni erialal kõikjal maailmas. 1997 aastal asutas Lobanov Osnabrücker Musiktage Kammermuusika Festivali, mille kunstiliseks juhiks oli 2001. aastani.

06.mai kontsert on koostöös Loovüksus MTÜ ja Eesti Kontserdiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika