Eesti ja Hiina klassikatähed

  • Laupäev, 7.10
  • 17:00
  • Tallinn, none
  • Kammerkontsert

Tutvustus

Esitajad:

Jiaqi Lu (viiul), Wang Bo-Chun (vioola), Pan Zheyu (tšello) ja Pan Wen (klaver) Pantoum Piano Quartet’ist ning „Klassikatähtede“ telekonkursi kolm võitjat Katariina Maria Kits (viiul), Marcel Johannes Kits (tšello), Sten Heinoja (klaver)

Enne ühiseid kontserte Hiina suurlinnades on laval koos Hiina silmapaistvad noored muusikud Jiaqi Lu (viiul), Wang Bo-Chun (vioola), Pan Zheyu (tšello) ja Pan Wen (klaver) Pantoum Piano Quartet’ist ning „Klassikatähtede“ telekonkursi kolm võitjat Katariina Maria Kits (viiul), Marcel Johannes Kits (tšello), Sten Heinoja (klaver).
Kavas:
Brahms, Schumann, Fauré, Piazzolla, Pärt, Tüür, Hõbe, Hiina heliloojate teosed

Kahe riigi ägedamad noored interpreedid astuvad üles eri ansamblites, esitades tuntud klassikat ja oma maa heliloojate loomingut. Kontsert pakub nii võistlusmomenti kui ka ühisosa ja sünergiat. Brahmsi „Ungari tantsus“ lustivad koos Sten Heinoja ja Pan Wen, Schumanni klaverikvintetis liituvad eestlaste trioga Hiina keelpillimängijad, Piazzolla tango esitavad Hiina pianist ja tšellist koos Katariina Maria Kitsega.
Eesti kontsertidele järgneb ulatuslik turnee Hiina suurlinnades.

„Klassikatähed“ on värskest energiast tulvil kontserdisari, mis toob publiku ette suurt tähelepanu äratanud telekonkursi võitjad. Need on Eesti artistlikumad löögivalmis noored, kes ei karda proovile panekut otse-eetris tuhandete vaatajate pilgu all. Selles sarjas on nad oma harjumuspärases keskkonnas, kontserdilaval, ning saavad kõnelda vaid muusika keeles. Paari aasta pärast vallutavad nad maailmalavasid. Kasutame veel juhust ja kuulame neid kodus!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika