CURLY STRINGS ja ESTONIAN VOICES Jõulukontsert ”Mul on hea”

  • Reede, 29.12
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja

Tutvustus

Selle talve kõige suurejoonelisem jõulukontsertide sari toob koos lavale eestlaste poolt palavalt armastatud ansamblid Curly Strings ja Estonian Voices. Unikaalsed kontserdid toimuvad 20. detsembrist kuni 29. detsembrini.
2 ansamblit ning 10 muusikut on spetsiaalselt selle kontsertsarja jaoks valmistanud koos ka ühise loo: CURLY VOICES – “Mul on hea”, mida saab ka kontsertidel loomulikult kuulata. Veel tulevad esitusele mõlema ansambli suurimad hitid ning muidugi sekka parimad talve- ja jõululood.
Tegemist on kahe ansambli ainulaadse ühise kavaga, mis on ette valmistatud ainult nendeks seitsmeks kontserdiks.

Ansambel Curly Strings:
Eeva Talsi – viiul, laul
Taavet Niller – kontrabass, laul
Jaan Jaago – kitarr, laul
Villu Talsi – mandoliin, laul

Ansambel Estonian Voices:
Kadri Voorand – vokaal
Mikk Dede – vokaal
Rasmus Erismaa – vokaal
Maria Väli – vokaal
Aare Külama – vokaal
Mirjam Dede – vokaal

Curly Strings on neljaliikmeline ansambel, mis ammutab inspiratsiooni muuhulgas ameerika bluegrassist ning osalejate isiklikust pärimusest praeguses Eesti kultuuriruumis. Nende muusika peamisteks alustaladeks on intensiivne ja mänguline musitseerimine, meeldejäävalt ilusad meloodiad ja siiras esitus. Ansambli tõus sabatähena Eesti muusikataevasse 2013. aastal oli omamoodi fenomen ning nende lugusid lauldakse lõkke ääres, kooriproovides, pulmades, “Eesti otsib superstaari” katsetel, ERSO uue aasta kontserdil, Eesti Kaitseväe orkestris ja pensionäriklubides. Nad on võitnud aastal 2015 Eesti Muusikaauhindade jagamisel nii Aasta albumi, Aasta ansambli kui ka Aasta debüütalbumi tiitli, käesoleva aastal võideti Etnokulpide jagamisel Parima uusfolk artisti auhind.

Estonian Voices on Eesti tuntuim vokaalansambel, mis viljeleb pop-jazzilikku muusikat, mille hulka kuulub töötlusi nii rahvalauludest, oma originaalloomingust kui ka tuntud hittidest. Kuigi koosseis on aja jooksul osaliselt vahetunud, on tänaseks välja kujunenud omavahel kokkusobituvad hääled Kadri Voorand, Mikk Dede,  Rasmus Erismaa, Maria Väli, Aare Külama ja Mirjam Dede. Koosseisu esikalbum “Ole hea” pälvis 2015. aastal tiitli Aasta Jazzalbum. 2016. aastal omistati Estonian Voices’ile Eesti Muusikaauhindade jagamisel Aasta Jazzansambli tiitel. Tunnustuseks on olnud ka koostööd mitmete hinnatud koosseisude ja artistidega, teiste seas New York Voices ja Take 6.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika