BRITI TUULED. KONTSERT EI TOIMU!

  • Neljapäev, 26.03
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Pärnu Linnaorkester

Tutvustus

Esitajad:

Pärnu Linnaorkester
Solist: Martin James Bartlett (klaver, UK)
Dirigent: Jonathan Bloxham (UK)

KONTSERT JÄÄB ÄRA JA PILETID OSTETAKSE TAGASI

Kontserdi piletid ostetakse tagasi kuni 1. juunini

Piletimaailma müügipunktidest ostetud piletid saab tagastada kõikidesse Piletimaailma müügipunktidesse.

Piletilevist ostetud e-piletite tasu tagastatakse automaatselt 7 tööpäeva jooksul. Piletilevi müügipunktidest ostetud piletid saab tagastada kõikidesse Piletilevi müügipunktidesse, välja arvatud Circle-K teenindusjaamades.

 

 

Kavas:
Wolfgang Amadeus Mozart | Klaverikontsert No. 23 in A major, KV 488
Felix Mendelssohn | Sümfoonia nr 3 a-moll, op. 56, „Šoti“ Felix Mendelssohn |„Merevaikus ja õnnelik sõit“, op. 27

Pianist MARTIN JAMES BARTLETT on kartmatu tehnikaga ja esineb nutikuse ning elegantsiga, mis on kaugelt üle tema aastate. Martin võitis 2014. aastal BBC noore muusiku auhinna ja on esinenud BBC sümfooniaorkestriga, BBC šoti sümfooniaorkestriga, Bournemouthi sümfooniaorkestriga, kuningliku filharmooniaorkestriga ja Tokio sümfooniaorkestriga. 

Martin oli 2018/19 hooajal Verbier festivali residentuuris Elmau lossis Saksamaal ja Sir Andras Schiff kutsus ta osalema Salzburg Mozartwoche meistriklassi. Ta debüteeris sel hooajal BBC filharmooniaga, BBC Walesi riikliku orkestri ja -filharmooniaga, lisaks esines ta paljudes kohtades üle Suurbritannia. Hooaja algul võistles Bartlett Bad Kissingeni klaveriolümpiaadil, kus ta võitis teise koha ja publiku preemia.
Eelmisel hooajal debüteeris Bartlett Jaapanis Tokio sümfooniaorkestriga ja esines Musashino kultuurifondis täismajale. Ta oli dirigent Sir Bernard Haitinki solist, kui koos kuningliku muusikakolledži sümfooniaorkestriga esitati Mozarti 24. klaverikontsert, mille salvestist saab vaadata Medici TV-st. Ta esines rahvusvahelisel Chopini festivalil Dusznikis, mis oli kriitik Michael Morani hinnangul „Üks erakordsemaid esinemisi. Ta on väljakujunenud muusik, praktiliselt laitmatu pianist.“

Bartlett esines 2015. aastal Hiina esimesele leedile Peng Liyuanile ja aasta hiljem Suubritannia kuninganna 90. sünnipäevale pühendatud kontserdil Saint Pauli katedraalis, mida kandis üle BBC One. Bartlett esitas BBC noore muusiku konkursil Rahmaninovi „Rapsoodia Paganini teemale“, mis sai publiku ning BBC4 ja BBC Radio 3 kuulajate menuka vastuvõtu osaliseks.

Pärast edukat esinemist BBC noore muusiku konkursil pälvis Bartlett noorte klassikaliste muusikute fondi toetuse. Samal aastal sai ta stipendiumi kuninglikus muusikakolledžis bakalaureuseõpingute alustamiseks.


Dirigent JONATHAN BLOXHAM on Northern Chords festivali kunstiline juht ja oli hooaegadel 2016/17 ning 2017/18 Birminghami sümfooniaorkestri abidirigent. Ta juhatas sel perioodil orkestri esinemisi Symphony Hallis, kus esitati väga laia repertuaari, lisaks juhatas ta kontserte orkestri Debussy festivalil 2018. aasta kevadel.

Jonathan on esinenud näiteks Berliini filharmoonikutega, Malaisia filharmoonikutega, RTÉ kontsertorkestriga, BBC šoti sümfooniaorkestriga, Deutsche Kammerphilharmonie Bremeniga, Lausanne’i kammerorkestriga, baski rahvusorkestriga ja Sinfonia Cymruga.
Algselt tunnustatud tšellistina esinenud Jonathan on pälvinud palju mainekaid auhindu, näiteks kuningliku muusikakolledži tšellopreemia. Ta esines 2015. aastani Busch trioga ja on selle asutajaliige, kollektiiv võitis mitmeid rahvusvahelisi konkursse Itaalias, Saksamaal ja Suurbritannias. Jonathani regulaarsete esinemispaikade hulka kuuluvad Wigmore Hall, Kings Place, Southbank Centre ja BBC Radio 3. Ta on teinud koostööd nimekate muusikutega nagu Michael Collins, Jack Liebeck ja Schumanni kvartett.

Kaasaegse muusika kirgliku edendajana on Jonathan tellinud palju uusi teoseid noortelt heliloojatelt, näiteks Vlad Maistorovicilt, Jack Sheenilt ja Freya Waley Cohenilt. Ta dirigeeris CBSOd, kui kanti ette Nitin Sawhney „Loomade sümfoonia“, mida kandis üle Sky Arts. Ta dirigeeris ka Matthew Kaneri teose „Stranded“ maailmaesiettekannet Londonis, solistiks Benjamin Baker.

Jonathan hakkas saama muusikaharidust kaheksaselt kohaliku algkooli tšelloõpetaja juures. Ta jätkas haridusteed Yehudi Menuhini koolis ja kuninglikus muusikakolledžis Thomas Carroli käe all, saades viimaks magistrikraadi Guildhalli muusika- ja teatrikoolist. Jonathan on täiendanud oma dirigendivõimeid Sian Edwardsi, Michael Seali, Nicolas Pasquet’ ja Paavo Järvi käe all. Tema esinemised on kaasahaaravad ja elavad. Paavo Järvi on tõstnud esile tema kaasasündinud muusikalist annet ja oskust orkestriga suhtlemisel ning sümfoonilise repertuaari suurepärast tundmist.

Pilet: 15 € / 10 €

Lisainfo:
www.facebook.com/ParnuLinnaorkester
www.parnuorkester.ee
http://www.martinjamesbartlett.com
http://www.jonathanbloxham.com

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.