Anna Szałucka (Poola)

  • Teisipäev, 12.09
  • 18:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika

Tutvustus

Esitajad:

Anna Szałucka

Kavas:
Szymanowski. Neli masurkat op. 50
Chopin. Ballaad nr 4 f-moll op. 52
Ravel. „Peegeldused“ (“Miroirs”)
Beethoven. Sonaat nr 29 B-duur op. 106 „Hammerklavier“

Eesti Kontserdi preemia toob publiku ette mulluse Tallinna klaverikonkursi võitja Anna Szałucka. „Publiku lemmik“, „avatud jõuline mängumaneer“, „suured tunded“ – need on vaid mõned märksõnad, mis iseloomustavad noore poolatari talenti. Tugevatele emotsioonidele lisaks on noorel interpreedil ka toekas haridus Viini Kaunite Kunstide Koolist ja Londoni Kuninglikust Muusikaakadeemiast. Szałucka tõusva tähe oreooli kinnitab vahetult pärast Tallinna kontserti toimuv esinemine maailma ühes prestiižseimas kammersaalis Wigmore Hallis.

Kontserdikava on omamoodi „Ironmani võistlus“: mitmekülgne, erilist vastupidavust nõudev; triatloni mõõdu annavad välja peentehnika ja ilu süntees (Chopini ballaad), prantsuse muusika esprii (Raveli sonaat) ja klaveriliteratuuri mammutsonaat (Beethoveni „Hammerklavier“).

”Klaveriõhtu” on klassikaline kontserdisari, kus peategelasteks pianist ja klaverimuusika. Kavad on eriilmelised, pakuvad põnevust ja avastamisrõõmu, võimaldades esinejatel näidata meisterlikkust ja kehtestada oma kunstniku “mina”. Programmides on teoseid värvierksatest miniatuuridest mastaapsete suurteosteni, populaarsetest tippteostest harva mängitavate haruldusteni.
Sarja kuraator, maailma tähtsaimatel kontserdilavadel esinenud pianist Ivari Ilja toob publiku ette nii noori säravaid Eesti pianiste kui ka metropolide lemmikuid.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.