Renessansi kõlamaastikud Pariisis

  • Laupäev, 17.02
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika, Tantsuetendus
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Tõnis Kuurme (plokkflöödid, dulcian, rauschpfeiff)
Olev Ainomäe (pommerid, šalmei, plokkflöödid)
Anto Õnnis (tenor, löökpillid)
Riho Ridbeck (bass, löökpillid)
Tõnis Kaumann (bariton, löökpillid)
Imre Eenma (violone)
Taavo Remmel (kontrabass)
Valter Jürgenson (tromboonid)
Lembit Orgse (tšembalo, orel)
Iris Oja (metsosopran)
Andrew Lawrence-King (kava kunstiline juht)
Kaastegev tantsutrupp Arte Movimento

Andrew Lawrence-King ja Hortus Musicus viivad kuulaja renessansiaegsesse Pariisi. Kõlavad prantsuse muusika parimad palad kõrgstiilis šanssoonidest rahvaliku tantsuni.

Andrew Lawrence-King on üks maailma juhtivaid varajase muusika interpreete ja dirigente, ajalooliste harfide ja barokkooperi spetsialist ning orkestri- ja koorijuht. Pika muusikukarjääri jooksul on ta teinud koostööd lugematul arvul tippmuusikute ja -kollektiividega. Nende seast tuleb esile tõsta Jordi Savalli ja tema ansambleid Hesperion XX ning Hesperion XXI. Lawrence-King oli eelmise sajandi viimaste kümnendite tuntuma vanamuusikaansambli Tragicomedia asutaja ja kaasjuht. 1994. aastast juhib ta kollektiivi The Harp Consort, millega antakse kontserte kõikjal maailmas ja salvestatakse Harmonia Mundi firmamärgi all.

Viimased aastad Tallinnas elanud Andrew Lawrence-King jagab oma annet, teadmisi ja kogemusi ka siinsete vanamuusikutega ja kollektiividega. Ta on teinud koostööd Eesti Filharmoonia Kammerkooriga ja ansambliga Floridante ning ta on Tallinna Barokkorkestri kunstiline juht. „Pidu Pariisis“ on Andrew Lawrence-Kingi esimene ühine projekt Hortus Musicusega.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika