Kaspar Uljas ja Fuego Sur täidavad kontserdisaalid tuliste tangorütmidega

Neljal kargel jaanuarikuu õhtul täidavad Kaspar Uljas ja Argentina tangobänd Fuego Sur Tallinna, Tartu, Pärnu ja Jõhvi kontserdisaalid temperamentsete tangorütmidega.

Tundeküllane, maagiline, pöörane, igatsev, magusvalus, ainukordne – just selline on tango ansambli Fuego Sur esituses. Argentina tangomuusika ansambli lõid 2023. aasta kevadel argentina, hollandi ja eesti muusikud, keda ühendab kirg tangotraditsiooni vastu. Pühendunult esitavad nad nii mängulist ja lõbusat guardia vieja’t kui ka melanhoolset igatsevat guardia nueva’t ja tango nuevo’t.

„Esimene kontsert toimus meil aprillis Saksamaal, aga oleme tegelikult juba ammu tuttavad. Selle bändi algatajateks on argentiinlased, pianist Juan Gabriel Romano ja kontrabassimängija Facundo L. Di Pietro, kes mind ansamblisse kutsusid, mina aga soovitasin hollandlasest viiuldajat Radboud van Geldret, kes on juba aastaid mu hea sõber. Eesti tuuril liitub meiega ka Argentina laulja Martin Troncozo,“ kirjeldas Kaspar Uljas koosseisu kujunemist.

Ansambel esindab Argentina ja Euroopa nn uut tangopõlvkonda, kelle seaded on kaasaegsed, nägemus ainukordne ja värske. Nende muusika ammutab inspiratsiooni džässiharmooniatest ja Ladina-Ameerika rütmidest, millele iga muusik lisab ainuomaseid nüansse.

„Argentina tango on suur maailmamuusika, mis arenes välja Aafrika rütmidest, põliselanike rahvamuusikast, samuti on sel mõjutusi Ameerika džässist ja Euroopa klassikalisest muusikast. Argentinas käies näed, et see on täiesti omaette maailm ja suur kultuuriruum. Inimesed hingavad selles rütmis, muusika ja tants on omavahel tugevalt seotud. Peale on tulnud uus generatsioon noori muusikuid, kes komponeerivad ja arendavad seda muusikat pidevalt edasi,“ rääkis Kaspar Uljas.

„Praeguseks on tango üks väheseid muusikastiile, kus muusika ja tants on endiselt tugevas sümbioosis. Džässis seda enam ju väga pole. Samas on paljudel ka miskipärast kuvand, et selles on ainult metsik kirg, roos hambus, Al Pacino stiilis. Tegelikult on selles ka palju vaoshoitust ja sisemist powerit,“ lisas Uljas.

Eesti kontsertidel on tangomuusikaga laval laulja Martin Troncozo, pianist Juan Gabriel Romano, viiuldaja Radboud van Geldre, bandooniumimängija Kaspar Uljas, kontrabassimängija Facundo L. Di Pietro ning tangotantsijad Jessica Štšerbakova ja Somer Surgit. Nende esituses kõlab tango suurmeistrite  O. Pugliese, J. D’Arienzo, P. Laurenz’i, A. Piazzolla ja paljude teiste looming.

Kontserdid kõlavad 20. jaanuaril kell 19 Pärnu kontserdimajas, 23.  jaanuaril kell 19 Jõhvi kontserdimajas, 24. jaanuaril kell 19 Tartus Vanemuise kontserdimajas ning 25. jaanuaril kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis.

Foto autor: Jochen Meyer

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika