Ida-Virumaal algab homme muusikafestival „Seitsme linna muusika“

1.–11. juulini Ida-Virumaa kauneis kontserdipaigus ja parkides toimuva muusikafestivali „Seitsme linna muusika“ programm ammutab tänavu inspiratsiooni loodusest. Esinejate seas on juba tuttavaid kooslusi, kuid ka täiesti uusi ja värskeid, üksnes festivaliks kokku panduid – viisteist eriilmelist kohtumist armastatud muusikutega.

Festivali avab neljapäeval, 1. juulil põnev eriprojekt „Käbid ja kännud. Leiburid, Remmelid ja Tafenaud“, mis toob Jõhvi kontserdimaja lavale muusikutest isad koos oma lastega ning kokku köidetakse kahe generatsiooni kogemus ja energia. Esinevad Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister, Hollandi Kuningriigi Oranje-Nassau ordeniga autasustatud viiuldaja Arvo Leibur ja tema tütar, kevadel noore jazzitalendi 2020 tiitli võitnud lauljatar Marianne Leibur; vaieldamatult Eesti muhedaim kontrabassimängija, hetkel ansamblis Hortus Musicus toimetav Taavo Remmel ning tema pianistist poeg, äsja aasta jazzmuusiku 2020 tiitliga pärjatud Joel Remmel. Kolmas käbi ja kännu paar on toimekas ja produktiivne saksofonist Raivo Tafenau koos trummarist poja Ramuel Tafenauga. Miksitakse klassikat, džässi ja folki, tangot ja müsette – piilutakse veidi minevikku ja luuakse uut.

Kirevas, kahe nädala pikkuses festivalikavas rõõmustavad kuulajaid teiste seas ansambel Nortango, löökpilliduo Heigo Rosin – Tanel-Eiko Novikov, klaveriduo Johan Randvere – Justas Šervenikas (Leedu), Maarja-Liis Ilus, Liisi Koikson, Alvar Tiisler, Kadri Toomoja ja paljud teised. Festivalil on kaks perepäeva ja enamik kontserte toimub vabas õhus. Esimest korda toimub Toila Pargi rohealal öökontsert ning programmist ei puudu ka öökino.

Kontserdid toimuvad Jõhvi kontserdimajas, Illuka mõisa pargis, Alutaguse rahvuspargis RMK Kauksi külastuskeskuses, Kohtla-Nõmme vabaõhulaval, Tulivee turismikeskuses, Aseri rahvamajas, Iisaku kirikus, Saka rahvamajas, Mäetaguse mõisas, Kohtla-Järve kultuurikeskuses, Toila pargis ja Narva Äkkeküla spordi- ja puhkealal.

Festivali korraldab Eesti Kontsert, toetavad Eesti Kultuurkapital, Integratsiooni Sihtasutus, Viru Keemia Grupp, NPM SILMET OÜ, Jõhvi, Alutaguse, Toila, Aseri vallavalitsused, Kohtla-Järve ja Narva linnavalitsused, Teater maale, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, RMK ja Corrigo.

Vaata lisa aadressil www.eestikontsert.ee/7linna.

Foto:
1) Liisi Koikson ja Joel Remmel annavad sel aastal esmakordselt festivali öökontserdi. Autor Eesti Kontsert  

 „Seitsme linna muusika“ programm:

1. juuli

* Kell 19 avakontsert „Käbid ja kännud. Leiburid, Remmelid ja Tafenaud“ Jõhvi kontserdimajas

2. juuli

* Kell 19 „Kesksuve helinad“ Illuka mõisapargis. Esineb Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvintett, neid saadab klaveril Riivo Jõgi.

* Kell 19 „Songs of the human spirit“ Jõhvi kontserdimajas. Esineb löökpilliduo Heigo Rosin – Tanel-Eiko Novikov. Koos Johann Sebastian Bachi teostega tuleb ettekandele nüüdisaegne, uusromantiline ja eriliselt rikkaliku värvipaletiga muusika, mis on kirjutatud spetsiaalselt rikastama löökpillirepertuaari.

* Kell 22.30 öökino Toila Pargi kohviku rohealal. „Maa: üks imeline päev“ (Suurbritannia 2017)

3. juuli

* Kell 12–20 RMK perepäev Alutaguse rahvuspargi Kauksi külastuskeskuses. Kohal on Lotte (Gerli Padar), toimub Meisterjaani suupilli õpituba, trummisõu ja trummide õpituba, laulab Kaire Vilgats.

* Kell 22.30 öökino Toila Pargi kohviku roheala. „Guernsey kirjandus- ja kartulikoorepiruka selts“ (Suurbritannia-Prantsusmaa-USA 2018)

4. juuli

* Kell 18 „Keerame aja 30 aastat tagasi“ Kohtla-Nõmme vabaõhulaval.
Esinevad Dagmar Oja ja Jakko Maltis. Kõlavad lood, millest tänased noored ei tea suurt midagi, ent mis on osa Dagmari ja Jakko nooruspõlve mälestustest. Kontsert on pühendatud Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale.

* Kell 21 öökontsert Tolia Pargi kohviku rohealal, üles astuvad Liisi Koikson, Joel Remmel ja Heikko Remmel.

6. juuli

* Kell 19 „Tants kestab veel“ Tulivee välilaval Liimala rannas. Esinevad Maarja-Liis Ilus ja Jakko Maltis.

7. juuli

* Kell 19 klaveriduo Johan Randvere – Justas Šervenikas (Leedu) Jõhvi kontserdimajas

8. juuli

* Kell 19 Alvar Tiisleri (bariton) ja Kadri Toomoja (klaver) kontsert Jõhvi kontserdimajas. Kõlavad aariad baroksetest suurvormidest kuni romantiliste ooperiteni.

* Kell 19 „Õhtujazz. Take on me“ Aseri rahvamajas. Üles astuvad Tanel Ruben (löökpillid) ja Artis Boriss (klaver). Duo esitab oma lemmikpalu jazziklassikast ja 1980. aastate elektropopist, muidugi jazzi toonis ja võtmes.

9. juuli

* Kell 19 „Metsalaulud“ Iisaku kirikus. Esineb segakoor HUIK!. Kavas on Saar, Mägi, Veevo, Ernesaks.

* Kell 19 Lauri Saatpalu ja Peeter Rebase kontsert Saka rahvamajas.

10. juuli

* Kell 17.30 „Eesti metsaluulet Juhan Liivist Wimbergini“ Mäetaguse mõisas. Laval on duo Tõnu Timm – Jaanus Nõgisto ning Wimberg

* Kell 18 „Piazzolla 100“ Kohtla-Järve kultuurikeskuses. Esineb ansambel Nortango koosseisus Johan Randvere (klaver), Kirill Ogorodnikov (kitarr), Momir Novaković (bandoonium, akordion), Mari Poll (viiul), Regina Udod (kontrabass)

11. juuli

* Kell 12–18 perepäev Narva Äkkeküla tervisealal. Kohal on Piip ja Tuut, Ruslan Trochynskyi trio ning Virgo Veldi (saksofon) ja Jaak Lutsoja (akordion) kavaga „Norden sounds“

 

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
www.eestikontsert.ee
www.facebook.com/eestikontsert

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika