Helikon-Opera menulavastus „Mr. Georg Ots“ naaseb ühe etendusega Eestisse

Eelmisel  suvel Saaremaa ooperipäevadel esietendunud Moskva Helikon-Opera kontsertlavastus „Mr. Georg Ots“ etendub sel kevadel taas Eesti publiku ees. Etendust mängitakse ainult ühe korra – Georg Otsa sünniaastapäeval 21. märtsil Tallinnas Alexela kontserdimajas. Piletid on müügis Piletilevis.

Nii Eestis kui ka Venemaal on ooperipublik „Mr. Georg Otsa“ soojalt vastu võtnud, väljamüüdud esietenduste järel Saaremaal on lavastust mitmel korral mängitud täismajale Moskvas Helikon-Opera suures teatrisaalis, pälvides nii Eesti kui ka Vene kriitikute tunnustuse.

„Mr. Georg Ots“ on žanripiire ületav vaimustav etendus, milles põimitakse ühtseks tervikuks dialoogid ja ooperifragmendid, elav esitus ja fonogrammilt kõlavad originaalesitused, ilukirjandus ja tõsielu. Kontsertetendusel kõlavad Georg Otsa legendaarseks lauldud „Saarema valss“, aaria filmist „Mister X“, „Don Quijote võitluslaul“ ja paljud teised armastatud palad.

Eesti Kontserdi juhi Kertu Orro sõnul on Helikon-Opera lavastus „Mr. Georg Ots“ igale Georg Otsa austajale tõeliseks kingituseks. „Mäletame tänini, kuidas publik mullu lavaloo hetkega omaks võttis ja kuidas lõpuks kõik ühiselt Georg Otsa menulaule kaasa laulsid. Usun, et see on üks südamlikumaid võimalusi suurlegendi meenutamiseks,“ rääkis Orro.

Helikon-Opera „Mr. Georg Ots“ etendub 21. märtsil kell 19 Tallinnas Alexela kontserdimajas. Peaosades säravad Rahvusooper Estonia solistid Rene Soom ja Juuli Lill, kaastegevad on Natalja Zagorinskaja, Anu Kaal, Aleksei Issajev jt ning Helikoni ooperiteatri sümfooniaorkester ja koor.

Lavastaja Dmitri Bertmani sõnul on tema „Mr. Georg Otsa“ näol tegemist kummardusega eesti ooperikunsti suurkujule, kelle 100. sünniaastapäeva tähistatavad tänavu märtsis nii Eesti kui ka Venemaa muusikaringkonnad. Lavastaja on öelnud: „Seda lavastust ette valmistades tabasin end pidevalt võrdlemas Georg Otsa elukäiku oma lähedase sõbra Dmitri Hvorostovski elusaatusega, kes oma eluajal pidas Otsa suureks eeskujuks. Just see, kui üksildastena võivad miljonite poolt armastatud suurkujud end päriselus tunda.“

Suurlavastuse produtsent on Eesti Kontsert, toetavad Tallinna ja Moskva linnavalitsused ja kultuuriministeerium.

Ainulaadse muusikalavastuse piletid on saadaval Piletilevis.

 

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
Skype: andrimaimets

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika