Hääletame Eesti projekti autasule!

Suure rahvusvahelise ideekonkursi Fedora Prize finaalis konkureerib muusikateatrietendus, milles osalevad Tallinna, Viini ja Moskva jõud. „Tarkovski. The 8th Film“ on valitud parimate sekka ning ootab nelja auhinnalise hulka pääsemiseks publikuhääletust.

Eesti Kontserdi ja PÖFFi koostöös etenduv lugu räägib legendaarse režissööri Andrei Tarkovski kaheksandast, tegemata jäänud filmist.

Ooperi imaginaarse süžee teevad eriti köitvaks kaks teemat. Eksistentsiaalne võitlus – hirm salapäraselt tulnud filmitellimuse ees ning loominguline palang ja tahe veelkord midagi suurt luua. Teisalt hukutav kiindumus virtuaalsesse reaalsusse: haige Tarkovski armub kaunisse ja lahkesse robotabilisse, kes ta aga ooperi lõpus tapab.

Elektroonilise ooperi muusika loovad kaasaegse eesti muusika lipulaev ansambel U: ja helilooja Ekke Västrik. Teose idee autor, festivali Musiktheatertage Wien kunstiline juht Thomas Desi sisendite põhjal luuakse akustilistel pillidel ning elektroonikal põhinev helimaastik. Moskva Helikon-Opera lauljad esitavad partiid, mis põhinevad vaid vokaliisil, ilma sõnadeta laulmisel. „Tarkovski. The 8th Film“ on Fedora Prize’i finaalis koos suurte Euroopa ooperimajade (Pariisi Rahvusooper, Saksa Rahvusteater, teater Under den Linden jt) ning juhtivate uue teatrikunsti keskustega (Rotterdam Operadagen).

Hääletuse lõpuni 22. veebruaril on jäänud vaid 13 päeva ning hääletamiseks peab veebilehelt fedora-plaform.com otsima ooperi kategooriast üles etenduse „Tarkovski. The 8th Film“ või minema otse lehele https://www.fedora-platform.com/competition/project/tarkovski-the-8th-film/32

Ooper valmib Eesti Kontserdi, Musiktheatertage Wien, PÖFFi, Moskva Helikon-Opera ja Tallinna Tehnikaülikooli koostöös ning on juba valitud maailma ühe juhtivama festivali Bregenzi festivali kavva. Lisaks on etendused kokku lepitud Viinis, Tallinnas, Moskvas ja Genovas. Eesti esiettekanne toimub 2019. aasta PÖFFil.

Fotod robotist: https://www.google.it/search?q=robot+pepper&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi5h4HhxpjZAhWJ6aQKHQFoD_cQsAQIMg&biw=1536&bih=704

Eesti Kontsert

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika