TIIBADE HÄÄL

  • Laupäev, 29.06
  • 21:00
  • Haapsalu, Haapsalu toomkirik
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Eesti Filharmoonia Kammerkoor / Tallinna Kammerorkester / Risto Joost

Kavas:
Tõnu Kõrvits. „Tiibade hääl“ / Triloogia III

Tõnu Kõrvits:
„Tiibade hääl“ on kolmas ja viimane osa minu mõttelisest triloogiast, kuhu kuuluvad veel varem loodud „Lageda laulud“ ja „Sina oled valgus ja hommik“. Kõik need teosed on kirjutatud solistidele, koorile ja keelpillidele ning nende esmaesitajad on Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja dirigent Risto Joost. Kõigi kolme teose tekste on aidanud tõlkida ja luua Doris Kareva.

Eestikeelne „Tiibade hääl“ on triloogia helgeim teos, millest kiirgab valgust kõige enam. See on laul lendamisest, unistustest, julgusest ja tingimusteta armastusest. Tõnu Kõrvitsat inspireeris USA lendur Amelia Mary Earhart, kes pälvis lennuväe teeneteristi selle eest, et lendas 21. juulil 1932 esimese naisena üle Atlandi ookeani. Tema nimel on teisigi lennurekordeid ning ta on kirjutanud oma lennukogemustest raamatuid. Earharti julgus teostada oma unistusi tiivustas Doris Karevat tekste looma.

Doris Kareva:
Amelia Earharti tutvustas mulle Tõnu Kõrvits. Mary S. Lovelli raamat „Tiibade hääl“ selle erakordse naise elust ja loomingust mõjus tõepoolest tiivustavalt. Amelia kirjadest või luuletustest inspireeritud tekstidest ehk kõige krüptilisem, „Üks armastus“ põhineb viimasel signaalil, mille Amelia teele saatis ja mis pärale ei jõudnudki.
Minu meelest sisaldub „Tiibade hääle“ kvintessents Amelia mõttes: julgus ja heldus on hingeõndsuse alus. See väärib meenutamist iga päev.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika