Teater “Ballett Moskva”

  • Laupäev, 5.05
  • 18:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja

Tutvustus

„Kreutzeri sonaat“
Koreograafia: Robert Binet (Kanada)
Muusika: Gity Razas (USA)
Silmapaistva noore koreograafi Robert Binet´ kaasaegne tantsulavastus Lev Tolstoi samanimelise jutustuse ainetel.

„Equus“
Koreograafia: Anastassia Kadruleva, Artjom Ignatjev / muusika: Aleksei Aigui

„Equus“ (lad hobune) paotab ust tantsumaailma varjatud poolde, näidates millise ennastületava töö tulemusena sünnib sundimatuna näiv ilu.

Teater “Ballett Moskva” оn üks Venemaa tugevamaid koreograafilisi kollektiive. Теater asutati  1989. aastal Moskva linnavalitsuse initsiatiivil ning töötab kahes iseseisvas jaos – nüüdisaegse balleti ja nüüdisaegse tantsu trupina. Teatri loomepoliitikas ja töös on tugev rõhuasetus nüüdisaegse tantsu ja balleti professionaalsel arendamisel ning uue tantsukeele aktiivsel kasutamisel, mis on praegu aktuaalne ja tulevikus klassika.

Teatri eripärane joone on multižanriline lähenemine repertuaarile, kus nüüdisaegne ja uusklassikaline ballett („Egopoint“, „Kuu vastas“, „Kreutzeri sonaat“) on kõrvuti nüüdisaegse tantsu etendustega („Café Idiot“, „Kõik teed viivad põhja“, „Aega peatades“).

Kuue hooaja vältel on Jelena Tupõseva käe all toodud lavale 26 esietendust, koostööpartneriteks Venemaa ja teiste riikide koreograafid: Paul Меjia (USA), Chris Haring (Аustria), Ivan Perez (Hispaania), Аnnabelle Lopez Оchoa, Juanjo Аrques, Guy Weitzman, Roni Haver (Нolland), Karine Ponties (Belgia), Nadja Saidakova (Saksamaa), Rašid Uramdan, Régis Оbadia (Prantsusmaa), Аleksandr Pepeljajev, Аnastassia Kadruleva, Аrtjom Ignatjev, Kirill Simonov, Аnton Pimonov (Venemaa).

Теаter on kolmekordne Venemaa riikliku teatripreemia „Kuldne mask“ laureaat kategoorias „Parim nüüdisaegse tantsu etendus“. Etendused „Café Idiot“ ja „Kõik teed viivad põhja“ said nimetatud auhinna vastavalt 2016. ja 2017. aastal.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika