Tallinna Kammerorkester, Irina Zahharenkova, Ralf Taal (klaver)

  • Pühapäev, 18.10
  • 17:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Tallinna Kammerorkester
Irina Zahharenkova, Ralf Taal (klaver)
Dirigent Kaspar Mänd

Kavas:
Beethoven. Avamäng „Coriolanus“, op. 62
Beethoven. Klaverikontsert nr 2, op. 19
Beethoven. Klaverikontsert nr 3, op. 37
Tüür. „Phantasma“

Ludwig van Beethoveni klaverikontsertide terviktsükli ettekanded festivalil KLAVER jätkuvad. Noore ja oma käekirja alles otsiva Beethoveni kirjutatud klaverikontsert nr 2 B-duur mõjub mozartliku liikumiskergusega, aga ei puudu ka kontrastid ja dramaatilised alged. Soleerib Ralf Taal, üks hinnatumaid eesti pianiste, kelle meisterlik ja tundlik mängustiil on pälvinud Eesti muusikaüldsuse tugeva poolehoiu. Ralf Taal on olnud solist pea kõigi Eesti orkestrite ees ning andnud arvukalt soolokontserte. Taali soolokavades on tähtsal kohal klaveriklassika tuum – Schuberti, Beethoveni ning Chopini muusika.

Beethoveni teostest üks sagedamini esitatav klaverikontsert nr 3 c-moll kõlab Irina Zahharenkova soleerimisel. Zahharenkova omanäoline ja küps kunstnikuisiksus võlub kuulajaid üle riigipiiride, näiteks on tema Scarlatti sonaatide plaadistus pälvinud rohkelt tunnustavat vastukaja. Tõsise süvenemise, paeluva väljenduse ja laitmatu tehnika koosmõju on toonud Zahharenkovale mitu olulist konkursivõitu: Johann Sebastian Bachi konkursil Saksamaal, Alessandro Casagrande konkursil Itaalias ja Georges Enescu konkursil Rumeenias.

Ludwig van Beethoveni sajanditeülesest muusikalisest mõjust annab kinnitust Erkki-Sven Tüüri orkestriteos „Phantasma“, milles on varjul mängulised vihjed Beethoveni avamängule „Coriolanus“.

Koostöös Tallinna Filharmooniaga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika