Saaremaa ooperipäevad. Mozart. „Võluflööt“ EI TOIMU!

Tutvustus

Esitajad:

Horvaatia rahvusteater

Ooper kahes vaatuses

Horvaatia rahvusteatri etendus

Dirigent: Nikša Bareza
Lavastaja: Krešimir Dolenčić
Lavakujundus ja kostüümid: Simon Bejer (Austraalia)
Koreograaf: Leo Mujić

Esietendus Horvaatia rahvusteatris 22. novembril 2018

Geniaalse helilooja Wolfgang Amadeus Mozarti viimane ooper on märkimisväärne teos, milles on koos kõik helilooja teoste parimad omadused ning milles jutustatakse muinasjutu kujul lugu hea ja kurja võitlusest, armastuse ja siiruse võidust intriigide, õeluse ja surma üle. Võluflööt on üks ooperikunsti tippteoseid ja esitab väljakutse nii esinejatele kui publikule.

Emanuel Schikanederi saksakeelsel libretol põhinev lavastus esietendus Viinis 30. septembril 1791. aastal, vaid kaks kuud enne Mozarti surma.

Lavastaja Krešimir Dolenčić on õpetanud Fulbrighti stipendiaadina Houstonis Rice’i Ülikoolis lauluõpilastele ja magistriõppe õpilastele näitlemist, seejärel kutsuti õpetama Londoni Trinity Muusikakolledžisse. Dolenčić on Horvaatias, Sloveenias, Inglismaal, Ameerika Ühendriikides ja Hiinas kokku lavastanud 45 ooperit. Hiinas lavastas ta Shanghais (2000. aastal Verdi-aasta puhul) ja Pekingis (2003. aastal Pekingi festivali avaetendusena) oma seni suurima ooperilavastuse, „Aida“, mis tõi 55 000 pealtvaataja ees teater-staadionil lavale 2800 muusikut kaheksast erinevast riigist. Paljud tema lavastustest on repertuaaris püsinud mitmeid aastaid ja mõnda neist on peaaegu 20 aasta jooksul etendatud üle saja korra.

„Kes oli parim? Mitte keegi! Igaüks oli parim. Zagrebi „Võluflööti“ peab ise nägema ja kuulma – see teeb kõigil tuju heaks ja sütitab publiku. Haruldane.“ – Jutarnji list

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika