Pärnu ooperipäevad 2020. W. A. Mozart „DON GIOVANNI“. JÄÄB ÄRA!

  • Neljapäev, 9.07
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Ooper
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Poola Kuninglik Ooper
Seoses eriolukorra pikenemisega jäävad Pärnu ooperipäevad 2020 ära. 
 
Juba ostetud festivalipääsmed kehtivad samadel tingimustel järgmistel Pärnu ooperipäevadel kahe aasta pärast, 2022. aastal.
 
Piletite tagastussoovi saab esitada alates 04.05. Selleks palume saata meilile pilet.pkm@concert.ee  e-pilet või paberpileti koopia/foto ja tagasimakse saaja andmed: ees- ja perekonnanimi, arveldusarve number. Tagasimakseid teeme kuni 01.10.
Kui Teie jaoks on vältimatu sularahas tagasimakse, siis see on võimalik kontserdimajade avamise päevast. Majade avamisest teavitame eraldi.
Täname mõistva suhtumise eest!
Eesti Kontsert

 

2020. aasta festivali külalisteatriks on Poola Kuninglik Ooper. 2017. aastal asutatud teater tegutseb pika ooperitraditsiooniga hoones, endises Poola kuningapere suveresidentsis Łazienki Królewskie’s. Siia asutas kuningas Stanisław August Poniatowski ooperiteatri, mis avati 1788. aastal. See on üks vähestest tänaseni säilinud autentsetest 18. sajandi õukonnateatritest Euroopas.

 Tänapäeval on teater pälvinud publiku tähelepanu Wolfgang Amadeus Mozarti  ja Poola heliloojate ooperite esitamisega, mida on silmas peetud ka Pärnu ooperipäevade lavastuste valikul.

Mozart kirjutas „Don Giovanni“ 1787. aastal Praha ooperiteatri tellimusel. Vaid aasta varem oli Praha publik võtnud ovatsioonidega vastu „Figaro pulma“. Tollal vaid kahekümne kahe aastaselt heliloojalt telliti kohe uus teos. Libreto autor Lorenzo da Ponte, kellega Mozart oli korduvalt koostööd teinud, pakkus välja loo naistevõrgutajast Don Juanist. Teema osutus noore Mozarti jaoks äärmiselt inspireerivaks. Väga lühikese aja jooksul õnnestus tal luua teos, mis hämmastab nii muusikaliste lahenduste originaalsuse kui ka vormi täiuslikkuse ja heli küpsuse poolest.

 „Don Giovannil“ on maailma tähtsaimate ooperiteatrite repertuaarides oluline koht. Alates esietendusest Prahas 1787. aastal kuni tänaseni ei ole olnud ühtegi aastat, mil seda kuulsat ooperit lavale ei oleks toodud.

Muusikaline juht: Łukasz Borowicz

Instseneering, stsenograafia, lavastus: Ryszard Peryt

Kostüümid: Marlena Skoneczko

Valgustus: Piotr Rudzki

Projektsioonid: Marek Zamojski

Vokaalansambli ettevalmistus: Lilianna Krych

Kestus 3 t 10 min (1 vaheaeg)

Pärnu ooperipäevad on kohtumispaik ooperigurmaanidele. Eesti ühe parima akustikaga saalis saab näha ja kuulda muusikateatreid laiast maailmast, kes astuvad Eesti lavalaudadel üles esmakordselt. Ettekandele tuleb vähemalt üks ooper, mida pole siinmail varem esitatud või on meie saalidesse sattunud üliharva.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika