Öökino: Guernsey kirjandus- ja kartulikoorepiruka selts

  • Laupäev, 3.07
  • 22:30
  • Ida-Virumaa, Toila Oru park, Pargi kohviku roheala

Tutvustus

„Guernsey kirjandus- ja kartulikoorepiruka selts“ (UK, Prantsusmaa, USA 2018)

Režissöör: Mike Newell
Produtsent: Graham Broadbent,
Peter Czernin, Mitchell Kaplan, Paula Mazur
Stsenaarium:
 Don Roos, Kevin Hood, Thomas Bezucha, Mary Ann Shaffer, Annie Barrows
Pikkus: 
124 min
Žanr: draama
Osades: 
Jessica Brown Findlay, 
Tom Courtenay, Michiel Huisman,
Katherine Parkinson, Marek Oravec,
Jack Morris, Matthew Goode, Lily James
Film on inglise keeles eesti ja vene subtiitritega.

Romantilise draama „Guernsey Kirjandus- ja Kartulikoorepiruka selts“ peategelane on noor naine Juliet Ashton (Lili James), kes otsib Teisest maailmasõjast taastuvas Londonis teemat oma järgmise raamatu jaoks. Ühel päeval saabub talle kiri Guernsey saarelt ja kirja saatja on keegi härra Dawsey Adams (Michiel Huisman). Sellest ühest kirjast saab alguse südamlik kirjavahetus, mille käigus kuuleb neiu Guernsey’is asuvast kummalisest kirjandusklubist. Klubist, kus süüakse kartulikoorepirukat, parematel päevadel ka sealiha ja mis põhiline – loetakse ning vahetatakse mõtteid kirjanduse üle. Julieti enda eraelu on värske kihluse tõttu üsna tormakas, aga inspiratsiooni ta enda uue teose jaoks on vajaka ning huvi selle klubi vastu järjest kasvab. Nii ta otsustabki saart ning selle värvikaid liikmeid külastada. See teekond muudab ta elu igaveseks.

Filmi on lavastanud Mike Newell („Suured lootused“, „Harry Potter ja tulepeeker“). Linaloo peaosades mängivad armastatud näitlejad – Lili James („Eile veel“, „Mamma Mia 2“), Michiel Huisman („Adaline’i aeg“, „Troonide mäng“) ja Glen Power („Pimeduse rüütli tagasitulek“).

Filmi aluseks on 2008. aastal väljaantud samanimeline bestseller, mille kirjutasid kahasse Mary Ann Shaffer ja Annie Barrows. Raamat on ilmunud ka eesti keelde tõlgituna.

*Vaba sissepääs

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika