„Nomad: joonistatud helid“. Improkontsert laste osalusel

  • Pühapäev, 17.11
  • 15:30
  • Tallinn, Kultuurikatel, black box
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Ceren Oran (juhendaja, Türgi/Saksamaa)
Milly Groz (klaver, Austria)
Noored muusikud erinevatel instrumentidel

Mis on improvisatsioon? Kas mina oskan ka improviseerida?

Laval on õpilased vanuses 10–14 eluaastat, kes on vahetult enne Big Bangi festivali osalenud Ceren Orani kahepäevasel workshop’il, avastades uusi muusikaloomise viise. Kordumatul kontserdil kuulemegi põnevate tämbrite ja rütmidega noorte improorkestrit ja workshop’il omandatud ideid.

Juhendajatena on koos lastega laval Ceren Oran ja pianist Milly Groz, kes võluvad laste käest välja ka mõned kõigile tuntud meloodiad. Oma panuse muusikategemisse saab anda ka publik!

Ceren Oran on juhendanud paljusid interdistsiplinaarseid laste töötube, kasutades reaalajas komponeerimise keelt, nn soundpainting’ut. Üheksa-aastase kogemuse ja osalejate tagasiside põhjal võib öelda, et helimaalimine on üks võluv tööriist, tegelemaks tudengite, õpetajate, teatritruppide või kooride, eri tausta ja vajadustega lastega. See aitab teravdada kuulmist, mõista grupitööd, tajuda koostegemise energiat ning arendada individuaalseid improvisatsioonioskusi.

www.cerenoran.com

Milly Groz  on pianist ja rütmikameister. Tema põhitegevusalad on vaba improvisatsioon, džäss ning muusika ja liikumise ühendamine eurütmia kaudu. Milly Groz töötab vabakutselise muusikuna ning ta veab vaba improvisatsiooni, džässi ja ka räpi-funky projekte. Ta õpetab improvisatsiooni Viini muusikaülikoolis.

Nomadi projekt kuulub Big Bang festivali formaati, see põhineb kohalike laste ning välismaa artisti või ansambli loomingulisel koostööl. Ühiselt õpitakse ja valmistatakse ette kontserdiprojekt, mis kantakse ette festivalil.

Koostöös Saue Muusikakooliga

Kestus: 30 min
Vanus: 7+

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika